Під час робочого візиту до США Президент України Володимир Зеленський зустрівся з провідними інвесторами, представниками венчурних фондів та акселераторів Кремнієвої долини (Каліфорнія) і закликав їх активно співпрацювати з Україною, повідомляється на сайті глави держави в п’ятницю.

“Наша зустріч тут, у Кремнієвій долині, – чудова нагода обговорити перспективи розвитку ІТ-сфери та інновацій в Україні. Наша країна швидко трансформується та впроваджує інновації. За останній рік нам вдалося здійснити справжній прорив у цифровій сфері. Водночас нам потрібно ще багато чого зробити”, – сказав Зеленський.

Представники інвесторів і венчурних фондів відзначили високий рівень українських IT-фахівців та їхній потенціал.

Президент наголосив, що Україна зробила величезний стрибок до створення цифрової держави за два роки, а український IT-сектор має значний потенціал, особливо з точки зору людських ресурсів. Потрібно забезпечити умови для його реалізації.

“Для цього ми створюємо один із найкращих податкових і правових режимів для IT-компаній “Дія City”, – сказав глава держави.

Завдяки цим режимам доходи IT-галузі в Україні за три-п’ять років можуть збільшитися з $6 млрд до $16,5 млрд, а частка українського IT-сектору зросте до 10% ВВП. Також очікується збільшення кількості робочих місць в IT-галузі до 450 тис. до 2025 року, – розповідав президент.

Зеленський запевнив, що спеціальний правовий режим спрямований на створення компаній з капіталізацією понад $100 млн, які будуть резидентами України. Наша держава сприятиме іноземним та українським інвесторам.

Україна є гнучкою з точки зору зміни законодавства і сприятиме інвестиціям. Держава готова враховувати побажання інвесторів і йти назустріч.

“Україна відкрита для інвестицій в IT-сектор у співпраці з американським бізнесом. Ми хочемо, щоб ваш бізнес зацікавився не тільки можливостями щодо відкриття представництв в Україні, а й інвестуванням в українські інноваційні продукти”, – сказав Зеленський учасникам заходу.