Російські окупаційні війська готують резерви для виходу на адміністративний кордон Луганської області. Про це повідомив на брифінгу голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, передає кореспондентка LB.ua.

Ситуація на Луганщині зараз складна… Бої тривають на околицях та поки що росіяни готують резерви. Ми бачимо, що вони готують такі резерви. Скоріше за все, що вони будуть намагатися дотиснути ЗСУ, щоб вийти не тільки на словах, а й офіційно на адміністративні кордони Луганської області, – пояснив Гайдай.

За його словами, на території, де проходили активні бойові дії, ситуація з усією критичною інфраструктурою – водою, світлом, газом, вивезенням сміття та лікарнями, – жахлива. Щоб повноцінно жити в регіоні, то про це навіть мови немає”, – наголосив голова ОВА. Гайдай зазначив, що наразі на території області ще залишається приблизно 350 тис. громадян.

Вони поки що мають можливість виїхати трьома шляхами: через дамбу до Харківської області, де є лише пішохідний перехід, через Запорізьку область та через Росію, країни Балтії. Однак третій шлях – найбільш дорогий та коштує приблизно 350 євро.  Раніше Гайдай заявляв, що російські війська у середу, 17 серпня, 11  разів атакували позиції українських військових на адміністративній межі Донецької та Луганської областей. ЗСУ відбили всі штурми окупантів

Протягом 17 серпня 11 разів росіяни спробували атакувати позиції українських військових із різних напрямків на межі Луганської та Донецької областей. Під час кожної із цих спроб українські військові завдали противнику втрат і вимусили відступити. Вже проти ночі 18 серпня намагалася покращити тактичне положення ворожа диверсійно-розвідувальна група, однак і вона успіху не досягла, – наголосив Гайдай в Facebook.

Окупанти обстрілювати з РСЗВ, танків та мінометів населенні пункти Донецької та Луганської областей. А в тимчасово окупованому РФ Лисичанську українські військові знищили штаб окупантів. Ліквідовано близько 100 російських військових. Відзначимо, що свої втрати та поразки окупанти намагаються виправдати в ефірах державних телеканалів. Зокрема, російський військовий пропагандист Юрій Котенок б’є на сполох і заявляє, що російським окупаційним військам на Донецькому напрямку не вистачає солдатів, оскільки жива сила окупантів гине швидше, ніж прибуває нова. Про це Котенок повідомив у своєму телеграм-каналі.

За його словами, бойові дії обернулися величезними втратами для російських військових, а кількість солдатів у підрозділах знизилася до мінімуму 50% від їхньої початкової чисельності. За словами пропагандиста, у Москви спостерігається гострий людський голод та нестача особового складу. Більше того, російський пропагандист заявляє, що становище підрозділів ЗСУ краще, ніж у росіян, оскільки українська армія перебуває в обороні на підготовлених опорних пунктах та вузлах, перемелюючи російську піхоту під час їхньої спроби наступу під Донецьком.

Підрозділи обполовинені. Іншими словами, нема ким закріплюватися на позиціях і рубежах. Але українцям легше: оборона на підготовлених опорниках і вузлах легше, ніж наступ. А за крайньої необхідності вони мають можливості відвести людей назад, – пише російський “військор”.