“Друга армія світу”не виконала жодне зі стратегічних завдань так званої “спецоперації”, яку 24 лютого оголосив диктатор Владімір Путін. Тож найближчим часом держава-терористка зосередиться на двох завданнях.

Про це розповів глава ГУР МО Кирило Буданов в одному з інтерв’ю, а також повідомив, якою буде тактика росіян найближчим часом. За його словами, ворог буде намагатися втримати захоплені території та просунутися на Донеччині.

Перш за все – це намагання утримати все, що вони змогли захопити, і спроби хоч якось просунутися в Донецькій області, – сказав глава розвідки.

Буданов також наголосив, що жодне зі стратегічних завдань, яке ставили росіяни, вони не досягли.

“Більше того, зараз вони втрачають навіть те, що змогли окупувати. А це, знову ж таки, ми повертаємося до середньостатистичного росіянина, який дивиться телевізор, і йому кажуть, що росіяни втратили те, те, те, якесь там село. Це катастрофа”, – зазначив глава ГУР МО.

Окрім того, Буданов підкреслив, що Росія намагається виправдати свої невдачі різними термінами.

“Вони обігрують це різними словами, наприклад: “тактичне перегрупування”, “зайняття більш вигідних рубежів” і так далі… Але ж всі все розуміють”, – сказав він.

Також Буданов відповів на питання, чи реальна ядерна загроза для України. Він наголосив, що наразі така загроза зберігається, так само як і в попередні місяці.

Вона реальна завжди, оскільки у нас сусід трошки хворий і з ядерною зброєю. Але загроза така сама, як була і три місяці, і вісім місяців, і два роки до того. Вона однакова, – підсумував він.

Додамо, що зараз загарбники активно атакують Україну дронами-камікадзе. Хоча офіційно Іран не підтримує вторгнення Росії в Україну і бреше, що не постачає окупантам озброєння, проте насправді таємно продає їм безпілотники типу Shahed-136.

Втім Буданов розповів, що росіяни використовуватимуть “шахіди” ще довго. Річ у тім, що ракет в окупантів залишилося мало, тому вони намагаються їх економити, завдаючи ударів іранськими безпілотниками.

Російське керівництво постійно замовляє нові партії іранських безпілотників. Кирило Буданов каже, що окупанти замовили орієнтовно 1700 різних типів дронів, однак потрібен час, щоб їх виготовити.

За даними розвідки, зараз росіяни використовують другу партію безпілотників. Варто зазначити, що одна партія – це приблизно 300 дронів.

Водночас зазначається, що лише 30% запущених росіянами “шахідів” влучають у ціль. За даними глави ГУР Міноборони, росіяни випустили по Україні близько 330 іранських Shahed-136 станом на 22 жовтня. Однак 222 з них збили українські сили.

Українські ППО добре справляються з іранськими дронами. Проте окупанти беруть не якістю, а кількістю. Тож 30%, що таки доходять до мети, можуть завдати серйозної шкоди.

Терор з використанням “шахідів” насправді може бути ще довго. А от з використанням ракет – ні, тому що запаси майже вичерпані, – стверджує Кирило Буданов.

Окрім того, повідомляється, що окупанти добряче вичерпали свої ракетні запаси. Буданов наголошує, що їх у росіян залишилося небагато.

Зокрема “Іскандерів” є лише близько 13%. Ракет типу “Калібр-ПЛ”, “Калібр-НК” – приблизно 43%, а от Х-101 та Х-555 – орієнтовно 45%.

Очільник розвідки зауважує, що використовувати ракети, коли їх залишилося менше ніж 30% – небезпечно, адже це вже рахується як недоторканий запас. Тому Росія намагається замінити їх, атакуючи великою кількістю дронів.