Ситуація на Бахмутському напрямку дуже важка – ворог намагається до зими за будь-яку ціну взяти Бахмут. Росіяни кидають великі сили для штурму міста попри колосальні втрати. На деяких позиціях настільки динамічно розвиваються події, що триденний запас боєкомплекту закінчується за пару годин.

Про поточну ситуацію в Бахмуті розповів командир батальйону «Свобода», майор Нацгвардії Петро Кузик в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, росіяни кидають у цьому напрямку усі наявні ресурси. Штурм відбувається постійно.

«Очевидно, росіяни визначилися з напрямком атаки та планують взяти Бахмут до 1 грудня будь-якою ціною. Вони задіюють всі наявні ресурси, штурмують місто з усіх боків по 10 разів на день, вночі по 7-8 штурмів, постійні авіаудари. Бої йдуть за кожен кущ, за кожну посадку, і я не перебільшую», – розповів військовий.

Він зазначив, що подекуди ворогу навіть вдається «десь зайти», але його відкидають назад. Потім вже наші опорники йдуть у наступ, а «потім знову авіаудари, танки, піхота».

«Все це перетворилося у суцільний штурм. Біля Бахмута все завалено трупами окупантів. Спочатку вони їх пробували забирати, а зараз вже просто знімають з них теплий одяг та вдягають на себе», – каже він.

Дуже ускладнюють роботу погодні умови та особливості місцевості. Через це грузне техніка, є складнощі із поставками боєкомплектів, евакуацією поранених. В окопах – води по коліно. Проте українські захисники продовжують мужньо тримати оборону міста, а ворог – втрачати до сотні людей в день.

«Один з полонених розповідав, що скільки б втрат в них не було, на наступний день їм привозять таку саму кількість людей. Тобто їм байдуже на втрати, їм важливо взяти Бахмут, очевидно, до зими», – розповів командир батальйону «Свобода».

Він також додав, що дуже багато росіян хочуть здатися в полон, щоб вижити. Проте навіть при підозрі на це їх розстрілюють в спину. Так само й через невиконання наказів. Петро Кузик каже, що зараз на деяких позиціях настільки динамічно розвиваються події, що триденний запас боєкомплекту закінчується за пару годин. А з постачанням є деякі проблеми, як і з поповненням сил. Навіть контузія зараз не вважається за поранення. Військові виходять на позиції із запаленням легень та незначними осколковими пораненнями. Всі чекають поповнення і… наказу йти в наступ.

«Є певні проблеми з оперативним поповненням, але я вірю, що вже в найближчі дні все налагодиться і ми відкинемо ворога подалі від Бахмута. Може буде наказ іти в наступ, бо знаєте, сидіти в обороні при такій погоді морально дуже важко, особливо коли несеш великі втрати, кожен день є поранені та загиблі. Але, попри такий психологічний тиск, ніхто не відмовився виходити на позиції. Я сподіваюся, що на цих хлопців звернуть увагу, ми віримо в наше командування, але ситуація дійсно важка. Але все буде добре, ми всіх повбиваємо і знищимо ворогів. Просто нам треба трошки допомоги в поповнені», – підсумував командир батальйону «Свобода», майор Нацгвардії Петро Кузик.

Петро Кузик каже, що зараз на деяких позиціях настільки динамічно розвиваються події, що триденний запас боєкомплекту закінчується за пару годин. А з постачанням є деякі проблеми, як і з поповненням сил. Навіть контузія зараз не вважається за поранення. Військові виходять на позиції із запаленням легень та незначними осколковими пораненнями. Всі чекають поповнення і… наказу йти в наступ.