Збройні сили України просунулись в західній частині Донецької області, – неподалік від Вугледара.

Про це повідомили у звіті  Інституту вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 28 квітня, показують, що українські війська просунулися на південний захід від Павлівки,що за 3 км на південний захід від Вугледара.

Своєю чергою, російське Міноборони Росії заявило, що окупанти завдали ударів по українських позиціях поблизу Павлівки. разом з тим наголошується, що напередодні, 28 квітня, війська РФ не проводили жодних підтверджених або заявлених наземних атак у західній частині Донецької області.

В ISW також повідомляють, що російські війська, ймовірно, розмістили термобаричні артилерійські системи ТОС-1А, засоби військового округу, на напрямках Авдіївка та захід Донецької області. Аналітики вважають, що це це може свідчить про потенційну підготовку до посилення наступальних операцій.

“Застосування систем ТОС-1А в районі Авдіївки та західній частині Донецької області навряд чи створить вирішальну перевагу на полі бою для російських сил, як раніше оцінювало ISW”, – зауважують у звіті.

Як було відомо раніше, російські окупанти під Вугледаром Донецької області розраховують завдати контрудару по позиціях ЗСУ за допомогою авіації, проте на широкомасштабні наступальні дії в них не вистачає сил.

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Експерт прокоментував слова речника Сил оборони Таврійського напрямку Олексія Дмитрашківського про підготовку окупантами штурмових дій.

“Швидше за все, йдеться про ймовірний контрудар. Останнім часом росіяни почали бомбити Вугледар за допомогою авіації, збільшилася кількість вильотів літаків на Вугледар, Авдіївку, Бахмут. Вони намагаються стерти з лиця землі висотну частину міст, щоб не можна було утримувати їх. Але навряд чи в районі Вугледара росіяни підуть у широкомасштабні наступальні дії. Вони мають дуже невигідну позицію, вони вже кілька разів ходили, ми їх знищили. А ось завдати контрудару перед нашими наступальними діями вони можуть”, – пояснив Світан.

На його думку, Дмитрашківський говорив про розвиток подій, який передбачає спочатку авіаційний удар, потім спробу контрудару.

“Але широкомасштабних наступальних російських дій точно в районі Вугледара не буде – їм уже нема чим це робити. Вони на останньому подиху намагаються в районі Авдіївки, Бахмута, Кремінної провести якісь наступальні дії для переходу в подальшу глуху оборону, покращення своїх оборонних позицій – не більше”, – наголосив експерт.

Додамо, армія Російської Федерації посилює тиск на трасу Т0504 – Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут в Донецькій області.

Про це також йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW)

Зокрема, опубліковані 27 квітня геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися до Бахмутського індустріального коледжу – на T0504 на південному заході міста.

З посиланням на інші кадри з геолокацією в ISW повідомляють, що українські сили здійснюють контрольований відхід з однієї будівлі вздовж T0504.

“Ймовірно, окупанти просувалися у цьому районі. Разом з тим, 27 квітня Генштаб України вперше повідомив, що українські війська відбили російську наземну атаку в напрямку Часого Яру, що за 9 км на захід від Бахмута”, – зауважують аналітики.

У самому Бахмуті тривають важкі бої. Окупаційні війська продовжують наземні атаки у місті та на його околицях. Українські сили відбили російські наземні атаки в напрямку Богданівки, що за 5 км на північний захід від міста.

“Водночас російські “воєнкори” стверджували, що сили “Групи Вагнера” прорвали українську оборону в центрі Бахмута та продовжували атакувати українські позиції на півночі, півдні та заході міста”, – повідомили аналітики Інституту.