Польське Управління з охорони конкуренції і споживачів (UOKiK) прийняло рішення оштрафувати “Газпром” і співпрацючі з ним п’ять європейських компаній і вимагає, щоб вони розірвали партнерський договір.

 

Про це заявив на прес-конференції в середу глава управління Томаш Хрустний.

За словами Хрустного, на п’ять компаній “накладено загальний штраф в розмірі 385 млн злотих ($ 100 млн),” Газпром “був оштрафований на 29 млрд злотих ($ 7,6 млрд). Як уточнив Хрустний, це найбільший антимонопольний штраф в польській історії.

Згідно з рішенням, ще п’ять інших компаній оштрафовані більш ніж 234 млн. Злотих. Всі вони брали участь в будівництві трубопроводу.

“Протягом 30 днів після отримання рішення [беруть участь в проекті] фірми повинні розірвати договір [про будівництво]”, – інформував Хрустний і пояснив, що компанії можуть оскаржити рішення регулятора – апеляційною інстанцією виступає суд у Варшаві.

Там також зазначають, що в ході цього розгляду голова UOKiK звернувся за документами, що стосуються справи також до Газпрому, однак компанія відмовилася надати інформацію, важливу для проведеного розгляду.

“Виробництво, проведене польським антимонопольним відомством, показало, що в 2017 році, незважаючи на відсутність згоди на створення спільного підприємства, шість компаній (учасників консорціуму” Північний потік-1 “) уклали ряд угод з фінансування NS2, що, в свою чергу, підтвердило їх важливу і необхідну роль у всьому проекті. Угоди, укладені між учасниками, стосувалися як фінансування, так і багатьох прав, наприклад, можливості втручання в діяльність NS2 “, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, в серпні UOKiK оштрафувало “Газпром” на 213 млн злотих (понад 48 млн євро) через відсутність співпраці в ході антимонопольного розслідування.

На початку 2020 року UOKiK звернувся до “Газпрому” з вимогою надати документи, що мають відношення до справи.

Йшлося про контрактах, укладених дочірньою компанією “Газпрому” з іншими компаніями, які фінансують будівництво “Північного потоку-2”.

У польському відомстві зазначили, що “Газпром” кілька разів відмовлявся надавати документи.