6 жовтня, після масових протестів через результати парламентських виборів у Киргизстані, у відставку подали прем’єр Кубатбек Боронов і спікер Жогорку Кенеша (парламенту республіки) Дастан Джумабеков.

На екстреному засіданні депутати парламенту Киргизстану проголосували за призначення новим прем’єр-міністром Садира Жапарова, передає “Інтерфакс”.

“Депутати проголосували на призначення Жапарова новим прем’єр-міністром”, – сказав представник прес-служби.

Він уточнив, що на засіданні раніше депутати погодилися з відставкою прем’єр-міністра Кубатбека Боронова.

Крім прем’єра, у відставку подав спікер парламенту Киргизстану Дастан Джумабеков. Позачергове засідання парламенту проходить в готелі Достук — на ньому депутати розглядають кандидатури спікера і прем’єр-міністра. Новим спікером, за даними ЗМІ, призначено Миктибека Абдилдаєва.

Депутат парламентської фракції “Бір Бол” (Будь єдиний) Киргизстану Миктибек Абдилдаєв призначений спікером парламенту країни, повідомляють киргизькі ЗМІ у вівторок.

Абдилдаєв обійняв посаду спікера після відставки Дастанбека Джумабекова під час позачергового засідання парламенту Киргизстану, де розглядалася процедура проведення засідання із висунення на посаду прем’єр-міністра республіки кандидатури опозиційного політика Садира Жапарова.

Партія “Бір Бол” увійшла до складу координаційної ради, створеної опозиційними політичними силами Киргизстану.

“Для виходу з кризової ситуації необхідно обрання глави тимчасового уряду. Ситуація, що склалася, також показала необхідність переходу на мажоритарну систему обрання депутатів”, – заявив журналістам віце-спікер парламенту Киргизстану Мірлан Бакіров.

Нагадаємо, у Бішкеку, столиці Киргизстану, другу добу тривають запеклі зіткнення після оголошення попередніх підсумків виборів до парламенту країни, що відбулися 4 жовтня.

З 16 учасників виборів 11 партій наполягають на повному скасуванні підсумків голосування. Опозиційні сили заявляють про масові порушення та фальсифікації під час виборчого процесу. Їх вимоги підтримали кілька тисяч людей, які вийшли на акції протесту в центрі Бішкека, столиці Киргизстану.

Увечері 5 жовтня учасники протестів спробували штурмувати Білий дім у Бішкеку, де знаходяться парламент та резиденція президента. Силовики застосували світлошумові гранати, гумові кулі, водомети та сльозогінний газ для розгону протестів, демонстранти використовували коктейлі Молотова. За підсумками першої ночі протистояння повідомлялося про майже 600 постраждалих (кілька десятків з них — силовики) та одного загиблого.