Речник Східного угрупування військ Сергій Череватий повідомив, що ворог сконцентрував засоби ураження на Авдіївському та Бахмутському напрямках й намагається контратакувати на Луганщині.

“Український Донбас залишається головною точкою боротьби за нашу незалежність, територіальну цілісність та суверенітет. Ворог зосередив значні сили особового складу, артилерії, танків. Окупанти використовують ствольну артилерію, РСЗВ, штурмову авіацію, міномети. Але перевага залишається на боці ЗСУ”, – зазначив Череватий в ефірі одного з телеканалів.

За словами речника Східного угрупування військ, противник протягом тривалого часу не може прорвати оборону ЗСУ на Авдіївському та Бахмутському напрямках.

“ЗСУ постійно нищать техніку ворога та особовий склад. Щодня ворог зазнає значних втрат. І це не співвідноситься з теорією введення війни у 21 столітті, яка покладається на технічні засоби, якісну розвідку, потужні засоби ураження, роботизовані системи”, – пояснив Череватий.

Зараз на сході України окупаційним військам Російської Федерації бракує важкої техніки та артилерії.

У пріоритеті ворога перекидання з південної частини нашої країни на схід саме залишків такої техніки та озброєння, розповів військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі “FreeДом”.

За його словами, фактично супротивник намагається перекидати на частину Донбасу артилерію і важку техніку, щоб вести наступальні дії в районах Бахмута і Авдіївки й продовжувати оборонні заходи біля Сватового та Кремінної.

“На сьогоднішній день необхідно розуміти, що російські війська відчувають нестачу артилерії і важкої техніки, і це, скажімо так… пріоритет, який намагаються якраз перекидати з тих залишків, які були на півдні,… на схід…”, – поділився експерт.

Багато аналітиків кажуть про те, що існують певні домовленості про заморожування війни в Україні. Мовляв, фронт зупиниться на тій лінії, яка є зараз.

Однак така версія не має підстав для існування. Про це у стрімі на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, прихильники версії змови дотримуються думки, що офіційно про заморожування війни ніхто повідомляти не буде. В Україні вже продовжили строк дії воєнного стану до 19 лютого 2023 року. Однак на фронті далі нібито нічого не відбуватиметься.

Однак Жданов вважає, що ніякого заморожування війни не буде.

У нас є реальний шанс скористатися часовою перевагою та не дозволити Росії вирівняти ситуацію, давши їх паузу у війні,
– зазначив військовий експерт.

За його словами, цього або наступного тижня відбудеться перегрупування військ, тому що потрібно перекинути зокрема ті війська, які звільнилися з правого берега Дніпра на Херсонщині. Росія також проводить перегрупування.

А далі ми будемо спостерігати активізацію бойових дій, принаймні з нашого боку. Адже ми не можемо втратити такий шанс,
– сказав Жданов.

Він додав, що зараз Росія дуже прагне паузи у війні.

“Лунає просто виття з Кремля про передишку. А чим більше Росія просить про переговори, тим більше потрібно атакувати”, – зазначив військовий експерт.

За словами Жданова, мінімум через тиждень ми маємо побачити певні просування в активності бойових дій з української сторони.

Після втрати Херсона з Москви лунає все більше сигналів про готовність до переговорів з Україною. Прессекретар Владіміра Путіна навіть обмовився, що Росія обстрілює енергетичну систему України, аби схилити Київ до діалогу.

Втрата Херсона для росіян – катастрофічна.

Херсон був єдиною так званою “перемогою” для армії Росії. Ворог окупував місто та велику частину його околиць – ключових воріт на Кримський півострів – на 255 днів.

Наприкінці вересня Путін заявив про “анексію” Херсонщини. Тоді кремлівський диктатор заявив, що люди, які живуть там, “стають громадянами Росії назавжди”.Але завдяки потужним діям наших військових трохи більш як за місяць ЗСУ звільнили Херсон.