Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник зазначає, що остання допомога від союзників, зокрема й Німеччини, вже дуже суттєва, але поки менша за потреби.

Про це він сказав в інтерв’ю RND у відповідь на запитання, чи достатньо вже наданої та обіцяної Україні бронетехніки, щоб вигнати російські війська.

“Ми вдячні за це, але, на жаль, треба сказати, що цього далеко не достатньо. Танки – хороший перший крок, але це жодним чином не гарантія, що Україна зараз зможе швидко відтіснити росіян”, – відповів Мельник.

Він зазначив, що для розуміння ситуації потрібно порівняти темпи, з якими воюючі сторони можуть поповнювати резерв бронетехніки.

“Наскільки нам відомо, росіяни можуть відновити чи виробити до 10 танків за день. Саме тому ми сподіваємося, що Німеччина продовжить курс і з основними бойовими танками, і з іншою зброєю. Ми отримали близько 6% із 328 “Леопардів” Бундесверу. Ми не отримали жодного із 600 БТР Fuchs чи 300 бойових машин Wiesel. Дуже важливо, щоби Німеччина відігравала провідну роль – і тоді інші партнери будуть йти слідом”, – зазначив Мельник.

10 квітня міністерство оборони Німеччини проінформувало про черговий пакет військової допомоги, який передали Україні. Серед переданого – вантажівки та дрони-розвідники.

За словами Мельника, потрібно починати розмову про винищувачі, такі як Eurofighter, та німецькі військові кораблі.

“Тут йдеться не лише про вкрай необхідні нові системи озброєння, але й про темпи. Підготовка до передачі бойових літаків та кораблів – це тривалий час. Ці рішення мають відбутися дуже скоро. Закликаємо нового міністра оборони (Німеччини) припинити уникати цього питання і подумати про нього. Нам скоро доведеться рухатися вперед щодо винищувачів, корветів, субмарин. Якби рішення про танки були у березні 2022 року, хто знає, де б сьогодні пролягала лінія фронту і скільки життів було б врятовано”, – зазначив Мельник.

Він зазначив, що на першому етапі повномасштабної війни союзники могли вагатися, чи спроможна Україна вистояти, і це могло стримувати їх від рішучих дій. Проте зараз сумнівів щодо готовності й здатності українців воювати немає, а також вони довели, що вміють швидко опановувати нові системи озброєння.

“Тож зараз Німеччині важливо компенсувати іміджеві втрати новими сміливими кроками з боку федерального уряду… Треба дивитися, як допомогти українській армії до кінця року звільнити окуповані території та мільйони Українців. А ще “світлофорна коаліція” має подбати, як гарантувати, що у Європі в майбутньому не спалахнуть нові війни”, – зазначив Мельник.

В інтерв’ю він зауважив також, що Україна вдячна Німеччині за переломне рішення про танки, проте зброї все ще потрібно більше.

Нагадаємо 26 лютого, Німеччина оголосила про передавання Україні нової військової допомоги.

Про це йдеться на сайті німецького уряду.

У Німеччині зазначили, що йдеться про передавання обладнання та озброєння, які надходять із поставок Федеральних збройних сил і з поставок промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду для розбудови потенціалу безпеки. Коли до нашої держави відправлять військову допомогу, не розголошується через заходи безпеки.

Наразі Німеччина відправила до України:
9 мостоукладальних танків Biber;
120 000 аптечок;
28 вантажівок Zetros;
10 зимових маскувальних сіток.
Там також зазначили, що планують відправити до України 300 000 снарядів для зеніток GEPARD.

Німеччина від 1 січня 2022 року до 20 лютого 2023 року надала Україні на 2 558 391 406 євро військової допомоги.

Також канцлер Німеччини Олаф Шольц поки що не вбачає перспектив для миру в Україні.