Виступи Тимошенко на телеканалах мільярдера Ріната Ахметова не залишають і частки сумнівів – себе вона бачить новим прем’єром, не менше. Чи не дивує і те, що саме Ахметов дає можливість лідеру «Батьківщини» заявити про свої амбіції публічно – «Наша версія» вже повідомляла про альянс Тимошенко з Віктором Медведчуком і його ОПЗЖ, підтриманий олігархом Ігорем Коломойським, але в ОПЗЖ є ще й підфракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна, патроновані Ахметовим. Такий ось партнерський клубок.

Плани очолити уряд Тимошенко озвучила, що називається, не на порожньому місці. Напередодні глава газотранспортної компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон відзвітував про поганий стан справ. Україна практично повністю позбулася свого “південного транзиту». Поставки російського природного газу до Румунії, – прояснив Макогон, – з 1 квітня поточного року забезпечує «Турецький потік», а не ГТС України, як раніше. Таким чином, підсумував Макогон, «в даний час по південному напрямку через Україну транзит здійснюється тільки для споживачів Молдови». Трохи раніше припинився український транзит російського газу в Туреччину, Грецію та Болгарію. Загалом, справи поганенькі. Але Юлія Тимошенко вважає, що вона зможе домовитися з Росією, як ніхто інший в українській владі. Якщо, звичайно, їй запропонують змінити Дениса Шмигаль.

Правда, Тимошенко йде «в комплекті» з Коломойським і Ахметовим, не кажучи вже про Медведчука – заради чого Зеленський так послідовно «віддалявся» цих персонажів, щоб вони до нього знову наблизилися?

Відзначимо, що як повідомляє “Українська правда”, останні кілька місяців Тимошенко доволі активна. Вона їздить по регіонах, зустрічається на камери з лікарями, змінює голів партійних осередків, регулярно з’являється на телеканалах Ріната Ахметова, який досить помітно надає лідерці “Батьківщини” медійну підтримку.

“Юлія Володимирівна приїжджає у містечка, а люди ставляться до неї як до прем’єрки. Вони скаржаться їй, ставлять питання наче до урядовця. Люди знають Тимошенко як облуплену і попри весь негатив, ніхто не ставить під сумнів її фаховість. А зараз всі хочуть якоїсь компетентності на фоні безладу”, – пояснюють журналісту УП в команді Тимошенко.

Тобто Юлія Володимирівна свідомо поводиться наче прем’єр-міністр. Останніми місяцями вона коментує виключно кілька блоків питань: це критика приватизації, розгром земельної й медичної реформ, окрему увагу зосереджує на соціально-економічній ситуації типу пенсії, тарифів, цін, проблем з вакцинуванням населення.

“Юля правда хоче бути прем’єром. Вона підходить до наших молодих депутатів і каже, що Шмигаль непоганий хлопець, але зараз треба людина, яка вміє витягувати країну з кризи. І починає згадувати, як вона керувала Кабміном під час світової кризи, як рятувала людей від свинячого грипу і так далі”, – розповідає один з членів фракції “Слуга народу”. Щоправда, у розмовах зі “слугами” Юлія Володимирівна забуває згадувати “газові угоди”, закупівлі “Таміфлю”, і те, що у 2009 році (єдиний повний календарний рік її прем’єрства) реальний ВВП України впав на 15%.

Те, що Тимошенко пропонує себе прем’єром, підтверджують і в “Батьківщині”. Однак, в обох політичних таборах непублічно визнають, що це практично неможливо.

Тому єдине, що залишається для ЮВТ – спробувати втримати свого виборця і, за можливості, вийти за межі ядерного електорату, щоб завести більшу фракцію “Батьківщина” у наступний парламент.

Для цього їй необхідно демонструвати виборцям дві речі.

Перше – зберегти образ “мами захисниці”, яка переживає за українців і знає всі їхні біди.

Друге – демонструвати свою дієздатність і показувати нові кейси успіху. От тільки де ж їх узяти?

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.