Єврокомісія затвердила пропозицію щодо повного зупинення дії угоди про спрощення візового режиму з Росією. Тепер його має затвердити Європейська Рада.

У разі схвалення Єврорадою нові правила перетину кордону з ЄС для росіян вступлять в дію від понеділка, 12 вересня. Про це під час пресконференції повідомила комісар ЄС з внутрішніх справ Ілва Йоганссон у вівтторок, 6 вересня.

Росія продовжує порушувати міжнародне право своїми незаконними військовими діями, вчиняючи жорстокості проти українців і підриваючи європейську та глобальну безпеку та стабільність. Ці дії порушують фундаментальні принципи, на яких було укладено Угоду про спрощення візового режиму, і суперечать інтересам ЄС та його держав-членів. Сьогоднішня пропозиція свідчить про сильну та єдину відповідь ЄС. Незабаром ми розглянемо додаткові вказівки, щоб забезпечити посилену перевірку візових заяв і перетину кордону громадянами Росії, не відмежовуючи себе від російських дисидентів і громадянського суспільства, – сказала вона.

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, коментуючи відповідне рішення, наголосила, що з країною-терористкою РФ “не може бути жодного бізнесу”.

З Росією не може бути звичайного бізнесу. Ми пропонуємо повністю призупинити дію угоди ЄС про спрощення візового режиму та не визнавати російські паспорти, видані на окупованих українських територіях. Спрощення візового режиму – це ознака довіри, яку повністю зруйнувала загарбницька війна Росії, – йдеться у дописі політикині. 

Що це означає для громадян РФ:

Візовий збір стане дорожчим – він зросте від 35 до 80 євро;

Терміни видачі віз можуть збільшитися до 6 місяців;

Довгострокових та багаторазових віз стане значно менше, або взагалі не буде;

Країни ЄС планують видавати візи виключно на термін поїздки.