Касаційний адміністративний суд, який входить до складу Верховного Суду, відмовився розглядати позов Петра Порошенка до журналістів Bihus.Info. П’ятий президент хотів зобов’язати журналістів опублікувати всі телефонні розмови Віктора Медведчука.

Про це 12 серпня повідомило Bihus.Info з посиланням на рішення суду від 9 серпня.

Порошенко позивався до журналістів через записи телефонних розмов, у яких фігурував народний депутат, голова політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук. Політик вимагав від Bihus.Info оприлюднити всі записи, які вони мають.

Окрім того, адвокати Порошенка стверджували, що розмови має також і Офіс президента, тому об’єднали свої позовні вимоги до журналістів і до Володимира Зеленського.

Спершу позов п’ятий президент направив до Окружного адміністративного суду Києва, де відповіли: справи, в яких однією зі сторін є чинний президент, мають розглядатися у Верховному Суді.

Зрештою Касаційний адмінсуд ухвалив, що адвокати Порошенка порушили підсудність, оскільки ані ОАСК, ані Верховний Суд «не мають підстав розглядати позов Порошенка до Bihus.Info».

Що за «плівки Медведчука» і до чого тут Порошенко?

Ідеться про розслідування Bihus.Info, у яких журналісти стверджують, що отримали записи телефонних розмов голови політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука. Ці «плівки» вони презентували у чотирьох відео, які оприлюднили наприкінці травня й на початку червня. Водночас своїх джерел отримання записів у виданні не розкривають.

Із записів випливає, що вже з червня 2014 року Медведчук «прописався» в Адміністрації тодішнього президента й вів переговори з бойовиками від її імені. У Bihus.Info вважають, що політик не лише фактично не допомагав Україні звільняти полонених, а й інколи навіть заважав.

Журналісти стверджують, що Медведчук вів переговори і щодо економічних питань, дбаючи передусім про власні інтереси, а також про інтереси тодішнього президента Петра Порошенка.