Верховна Рада на позачерговому засіданні 20 травня ухвалила в першому читанні проєкт закону, який передбачає введення адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог інспектора Вищої ради правосуддя.

За проєкт закону №5069 “Про внесення змін до ст. 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя” проголосувало 246 парламентаріїв.

Цим законопроєктом пропонують доповнити перший абзац ст. 188-32 і викласти його в такій редакції: “Невиконання законних вимог ВРП, її органу, члена ВРП або дисциплінарного інспектора ВРП щодо надання інформації, судової справи (її копії), розгляд якої закінчено, надання завідомо недостовірної інформації, а так само недодержання встановлених законом строків надання інформації, судової справи (її копії), розгляд якої закінчено, Вищій раді правосуддя, її органу, члену ВРП або дисциплінарному інспектору ВРП тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Повторне таке порушення веде до штрафу в розмірі від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До слова, президент України Володимир Зеленський заявив, що чекає активної роботи від всієї судової системи, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

Про це він заявив на пресконференції.

“Ми дуже чекаємо, коли буде серйозно працювати вся судова система, судова галузь включаючи Антикорупційний суд. Ми дуже хочемо, щоб за три копійки не відпускав той чи інший суд людей, хабарників”, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що робить все для того, щоб на них не було впливу.

“Ми чули НАБУ і розуміли, що треба дуже швидко завантажити роботу Антикорупційний суд, і ми всі вважали, думали і ще в це дуже віримо, що будуть вироки. Саме вироки від роботи НАБУ. Є тільки один суд, який дає ці вироки – це саме вироки Антикорупційного суду. І для нас дуже важливо, щоб вони були чіткими, жорсткими, ці вироки. Я їх не бачу, але я вірю”, – підкреслив президент.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.