Сталося те, чого і варто було очікувати. Спікер парламенту Дмитро Разумков підіграв Рінату Ахметову, тим самим зафіксувавши себе в обоймі олігарха.

Про це пише в своєму телеграмі член наглядової ради “Укрзалізниці” і колишній нардеп Сергій Лещенко.

Далі в оригіналі:

Камінг-аут Разумкова трапився в п’ятницю, коли парламент розглядав екологічний закон. Якби його прийняли, олігархові Рінату Ахметову довелося б витратити серйозні гроші не на чергову віллу для свого сина в Швейцарії, а на фільтри для своїх брудних вугільних електростанцій, які труять міста-мільйонники та викликають хронічні хвороби.

Голосування було провалено технічними прийомами Разумкова.

По-перше, голосування цього надважливого закону поставили в п’ятницю, коли у депутатів погана дисципліна. І Разумков це знає краще за всіх.

По-друге, Разумков підмовив свого найближчого соратника главу економічного комітету Дмитра Наталуху, і члени цього комітету не дали голоси в залі.

По-третє, Разумков не дав часу апарату Верховної Ради зібрати депутатів в залі, як це буває перед важливими голосуваннями, коли по системі гучного зв’язку протягом 5-10 хвилин нардепів просять терміново повернутися на робочі місця.

Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія не приховував свого роздратування – адже підігрування Разумкова Ахметову хоч і непомітно обивателю, але легко читається всіма, хто працює всередині Ради.

“Скрізь є агенти олігархів. Це сьогодні дуже було видно, якщо хтось подивився Верховну Раду, ми приймали закон про екологію для того, щоб менше забруднювали навколишнє середовище. І як різко люди вийшли відразу, перепрошую, в туалет. Хтось – пообідати, хтось – ще … Ось в момент голосування просто відразу розчинилися так різко – і в нашій фракції теж. Число людей, і це все провалилося “, – розповів він.

“Я їх як глава більшості, який постійно збирає голоси – у мене є свій власний особистий реєстр, я знаю, хто до кого ставиться, хто з ким дружить, хто до кого ходить обідати, хто в баню з ким ходить, і так далі” , – зазначив Арахамія.

Крім Разумкова, прийняття цього закону також зривала група Павлюка в Слузі народу.

До слова, це вже друга спроба прийняти закон. У перший раз Разумков особисто не голосував, в цю ж п’ятницю він вирішив не підставлятися і особисто проголосував «за», але забезпечив провальний результат як спікер.

З огляду на угоду між Ахметовим і Разумковим, найближчим часом чекаємо часту появу Разумкова в ефірах телеканалів Ахметова «Україна 24» і «Наш».

“Ви як виборці підтримуєте ідею зняття Разумкова з посади спікера Верховної Ради?”, – запитує Лещенко.