Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 23 листопада, призначив посла України у Франції на посаду постійного представника країни при ЮНЕСКО.

Відповідний указ №507 / 2020 опублікований на сайті глави держави в понеділок, 23 листопада.

“Призначити Надзвичайного і Повноважного Посла України у Французькій Республіці Омельченко Вадима Володимировича постійним представником України при ЮНЕСКО за сумісництвом”, – йдеться в тексті указу.

Як повідомлялося, 11 червня Зеленський звільнив Олега Шамшура з посад посла України у Франції і постійного представника України при ЮНЕСКО за сумісництвом і призначив на посаду посла України у Франції Вадима Омельченка.

Крім того, влітку президент змінив главу Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Замість Сергія Кислиці, який став постійним представником при ООН, була призначена перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Нацкомісія здійснює координацію співпраці національних інститутів з ЮНЕСКО.

Вадиму Омельченко 57 років. Він закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого, має звання Заслуженого юриста України. Раніше працював в правоохоронних органах.

З 2000 по 2006 роки Омельченко обіймав посаду віце-президента корпорації “Інтерпайп” олігарха Віктора Пінчука. Також в 2005-2006 і 2008-2009 Омельченко був радником спікерів Верховної Ради.