Нездатність президента РФ Володимира Путіна мобілізувати новобранців та військову техніку обертається поразкою на полі бою для Росії у війні проти України. Про це 20 грудня у зверненні до парламенту Великобританії заявив голова міноборони Бен Воллес. Текст його промови опубліковано на сайті уряду.

За словами Воллеса, на піку наступу у березні Росія окупувала близько 27% української території. З того часу Україна звільнила близько 54% території, захопленої з лютого. Наразі Росія контролює близько 18% міжнародно визнаних територій України», – зазначив британський міністр. Як зазначив Уоллес, з початку війни боєздатність розгорнутих в Україні сухопутних військ РФ знизилася більш ніж наполовину.

Зазначимо, що війна в Україні переходить до своєї вирішальної фази. Зараз розвиток подій на полі бою значною мірою залежить від рішучості Заходу у постачанні зброї нашим військам та майстерності військового командування України на полі бою.  Україна та Росія швидкими темпами намагаються накопичити ресурси для вирішальних місяців бойових дій. Натомість на Заході не припиняються розмови про можливу ядерну ескалацію та загалом про те, як саме війна має закінчитися.