Платформа по деокупацію Криму буде вміщати заходи на різних рівнях. Україна пропонує провести платформу в День опору Криму російської окупації 26 лютого. В рамках Кримської платформи офіційний Київ має намір системно проводити різні заходи в рамках НАТО, ЄС, ООН, ОБСЄ, Ради Европи, щоб домогтися деокупації.

Про це повідомляє Крим.Реаліі.

“Мета Кримської платформи — це винесення теми Криму на найвищий міжнародний, політичний рівень. Ця платформа буде охоплювати кілька рівнів. Найвищий — це лідери держав, для яких ми готуємо Кримський саміт. Зараз важко говорити, чи можна буде його провести фізично. Ми пропонуємо його провести 26 лютого — це День опору Криму російської окупації. Наступний рівень платформи — це міністри закордонних справ і міністри оборони. Під цей рівень ми будемо підтягувати різні заходи в рамках НАТО, ЄС, ООН, ОБСЄ, Ради Європи. Це буде екосистема заходів протягом року і це повинні бути системні речі”, — пояснила плани МЗС України Джапарова.

Раніше повідомлялося, що Україна запросить Російську Федерацію взяти участь у міжнародній платформі з деокупації Криму, але надій на це мало.

“Ми запросимо Росію взяти участь у цій платформі. Звичайно, ми розуміємо, бачачи їх страусину позицію всі шість років, як вони викручують ситуацію, абсолютно цинічно поводяться щодо України та міжнародного права, тому надій, що Росія візьме участь в цій платформі, небагато”, – зазначила Джапарова.

Як відомо, про ініціативу України створити платформу по Криму раніше міжнародній спільноті повідомив президент України Володимир Зеленський. Під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН український лідер закликав весь світ до участі в міжнародній Кримської платформі по деокупації півострова.