Під час візиту Президента Володимира Зеленського в Анкару буде підписано нову військову угоду між Україною і Туреччиною. Відповідний проект угоди був затверджений на засіданні уряду 13 жовтня.

Від України підписати цю угоду уповноважений міністр оборони Андрій Таран.

“У рамках проведення в Турецькій Республіці в період з 15 по 17 жовтня візиту Президента України планується підписання Проекту рамкової військового угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Турецької Республіки … Ухвалення Проекту акта створить правові підстави для розширення двосторонньої співпраці в зазначеній сфері за 21 напрямком”, – сказав Таран.

Також відзначимо, що міноборони України планує закупити в Туреччині і поставити на озброєння у ЗСУ 48 безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2. Про це повідомив генеральний директор компанії «Укрспецекспорт» Вадим Ніздря.

«Нас цікавить розвиток ударних безпілотних авіаційних комплексів Bayraktar TB2, оскільки Міноборони України, згідно Візії розвитку ЗСУ планує закупити від 6 до 12 таких ударних комплексів найближчим часом. До комплексу входять чотири безпілотники і одна базова станція. Таким чином, Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони планує поставити на озброєння у ЗСУ», – розповів Ніздря.

За його словами, ціна буде привабливою, оскільки мова йде про великовузлове складання на спільному виробництві в Україні.

«Вартість кожного комплексу в такому випадку зменшиться на 35%. У тому числі з урахуванням імпортних комплектуючих, які і сама Туреччина закуповує. Зараз йде вибір місця для локалізації такого виробництва», – уточнив генеральний директор Укрспецекспорту.

За його словами, турецька приватна компанія Baykar Makina готова не тільки йти на наш ринок, але й інвестувати, здійснювати спільні розробки, в тому числі із залученням українських фахівців.

Раніше, під час візиту до Туреччини на початку вересня українська делегація на чолі з віце-прем’єр-міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським провела зустрічі з президентом цієї країни Реджепом Тайіпом Ердоганом, міністром національної оборони Хулуси Акаром, главою державного агентства з питань оборонної промисловості Ісмаїлом Деміром, міністром промисловості і технологій Мустафою Варанковим.

Делегація відвідала виробничі потужності авіакосмічній корпорації ТАІ, компаній Roketsan, Aselsan, Baykar Makina, технопарк в Стамбулі, верф Sedef. В ході візиту було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством стратегічних галузей промисловості та Державним агентством з питань оборонної промисловості Туреччини.