Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прогнозує отримання Україною чергового траншу МВФ в грудні цього року.

Про це він сказав в ефірі “Українського радіо”.

“Є сподівання на те, що наша переговорна команда досягне успіху і ми отримаємо транш у грудні”, — наголосив Дмитро Гетманцев.

Варто звернути увагу на те, що місія Міжнародного валютного фонду нещодавно зробила паузу у візитах в Україну, щоб детально вивчити та проаналізувати питання антикорупційних органів, справ навколо Суркісів та Приватбанку, використання коштів з COVID-фонду тощо.

Керівництво Фонду регулярно нагадує офіційному Києву про важливість нової антикорупційної інфраструктури в Україні, однак наразі не може назвати дату місії для траншу stand by.

В свою чергу Міністр фінансів Сергій Марченко не бачить загроз для співпраці з Міжнародним валютним фондом.

За його словами, зараз ключовим завданням є перегляд програми, після чого буде відома дата отримання траншу.

«Про це (дата отримання траншу, – ред.) можна буде говорити більш детально після приїзду місії (МВФ, – ред.). Зараз в першу чергу ми повинні провести перегляд програми. Ми всі структурні маяки виконуємо. Тому я сьогодні не бачу особливих ризиків з точки зору співпраці з МВФ», – повідомив Марченко.

При цьому міністр не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію голови комітету Верховної ради з питань фінансів Данила Гетманцева про те, що Україна може отримати другий транш у грудні.

«Гетманцев не залучений до переговорів і звідки у нього така інформація, я відповісти не можу», – сказав Марченко.

Нещодавно також очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко запевнив українців, що команда Денис Шмигаля повністю виконує ті структурні маяки, які передбачає програма співпраці з МВФ. Кабінет міністрів розраховує до кінця року отримати заплановані транші.

Окрім того, очільник НБУ Кирило Шевченко нещодавно повідомив, що свіжий макропрогноз регулятора побудований на припущенні, що другому траншу від Фонду бути в 2020 році.