Відступ чи посилення угруповання військ РФ — що відбувається у Херсоні, розповів Хлань

Російські окупанти наводять страх на місцевих жителів Херсона, а також нагнітають обстановку у місті. Але підготовки до вуличних боїв поки що не спостерігається. Про це сьогодні, 29 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань.

За словами Хланя, очевидці повідомляють: у самому Херсоні російських окупантів дійсно поменшало.

“Люди повідомляють про те, що підготовки до вуличних боїв у Херсоні немає. Не видно укріплень, не видно якихось нових споруд та мішків із піском, блокпостів. Тобто цього всього не спостерігається, і рашистів поменшало”, — зазначив радник голови ОВА.

Він зазначив, що напередодні, 28 жовтня, у місті пролунав вибух у одному з відділень поліції. Порожньому відділенні, що свідчить про явну провокацію з боку російських військових.

“Це другий уже вибух у відділеннях поліції, вони порожні, але окупанти починають роздмухувати скандал, нібито бачите, “терористичні” акти Збройні сили України влаштовують. Тобто відбувається нагнітання ситуації. І саме для того, щоб люди боялися та евакуювалися з Херсона”, — упевнений Хлань.

За словами радника голови ОВА, окупанти продовжують грабувати місто. Пакують та вивозять медобладнання, навіть карети швидкої допомоги викрадають.

Також Хлань повідомив, що було оприлюднено супутникові знімки Чорнобаївки, на яких селище виглядає абсолютно порожнім.

“Ось за цими знімками, які були показані сьогодні (29 жовтня — ред.), саме Чорнобаївка абсолютно порожня від техніки та боєприпасів. І це вперше від дня окупації міста Херсон та Херсонської області”, — зазначив він.

Також місцеві жителі зазначають, що російські окупанти таки перекидають техніку на правий берег, говорить Хлань.

“Перекидання не відбувається масово на правий берег Дніпра, але все ж таки відхід техніки з лівого берега видно, і вони це здійснюють у районі Каховської ГЕС, на переправах біля сіл Львове, Козацьке у бік Нової Каховки. Також є рух техніки в районі Антонівського мосту, на понтонній переправі. Це якраз із цивільним населенням, машинами, бо переправи для людей без транспорту окупанти здійснюють із річкового порту Херсона. Людей, які мають власний транспорт, вони скеровують у бік Антонівського мосту. Ось такі розповіді очевидців станом на сьогодні я можу констатувати та поділитись цими спостереженнями”, — зазначив спікер.

Також він повідомив, що російські військові проводять дуже серйозне будівництво фортифікаційних споруд на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

“Весь лівий берег Дніпра від міста Олешки до Каховки зміцнюється абсолютно по всій лінії Дніпра. Риються окопи, ллється бетон, вириваються землянки і вирубується наш унікальний ліс, який ми завжди берегли. Нині вони його знищують та забирають на свої фортифікаційні споруди. І ось саме зосередження рашистів велике відбувається на лівому березі”, — доповнив Хлань.

Ще до оголошення так званої евакуації росіяни почали вивозити на лівий берег Дніпра майно комунальних та приватних підприємств, цінне обладнання, державне майно, яке вкрали після захоплення влади та використали у своїх адміністраціях. У міських музеях повідомляють, що росіяни вивозять історичні цінності та навіть фонд Центральної бібліотеки.

Демонтували пам’ятники [адміралу Федору] Ушакову, [полководцю Олександру] Суворову та [політику Григорію] Потьомкіну, а також викопали останки останнього, мабуть, щоб перепоховати в Росії.

Абсолютно всі російські оператори мобільного зв’язку, заправки та супермаркети припинили працювати. Торгують лише приватні підприємці, які вже відмовляються приймати рублі. 25 жовтня [представник окупаційної адміністрації Херсонської області] пан [Кирилл] Стремоусов виклав у себе в телеграмі «геніальне» відео, в якому пригрозив, що розбиратиметься з кожним [таким] підприємцем.

Більшість херсонців залишилася в місті, намагається рідше виходити на вулицю і чекає на ЗСУ.