Великобританія розглядає два види далекобійних ракет, які може передати Україні.

Глава британського уряду Ріші Сунак після візиту до країни президента України Володимира Зеленського пообіцяв наростити постачання військової допомоги Києву. Наразі Сполучене Королівство розглядає два види далекобійних ракет для передачі Україні, які українська армія готова використати для ударів по російських цілях у Криму, пише The Times.

Йдеться про протикорабельні ракети Harpoon та про ракети класу “земля-повітря” Storm Shadows. Джерела видання в оборонних відомствах України повідомляють про готовність ЗСУ застосувати згадані британські ракети для поразки цілей противника на Кримському півострові.

Таким чином, вони підтвердили слова українського лідера про те, що далекобійна західна зброя буде використана для завдання ударів по російських об’єктах у глибині окупованих територій.

Виступаючи перед британськими парламентаріями, Зеленський вкотре закликав західних партнерів надати Україні винищувачі перед очікуваним наступом російської армії на Східному фронті.

Нагадаємо, раніше в українській розвідці повідомили, що окупаційна влада в Криму готується до української операції зі звільнення півострова. Про це свідчать документи, підписані так званим главою республіки Крим Аксьоновим.

За даними розвідки, російська окупаційна адміністрація Криму та місцеве відділення ФСБ видали “рішення про встановлення високого (жовтого) рівня терористичної безпеки”. Згідно з ним ворог встановив високий рівень загрози в:

Армянську,
Джанкої,
Керчі,
Красноперекопську.
Також про високий рівень загрози вони повідомили у Джанкойському, Красноперекопському та Ленінському (Єдикуйському) районах Криму.

Такий же рівень загрози окупанти оголосили й на підвідомчих об’єктах міністерств транспорту, житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, палива та енергетики, промислової політики та комітету з водного господарства та меліорації.

Триватиме такий рівень загрози необмежено, тобто до прийняття рішення про його скасування.

Згідно з документом силовики окупантів повинні посилити контроль за пересуванням транспорту на півострові. Також загарбники хочуть:

посилити контроль за переміщенням росіян та іноземців,
посилити контроль за обов’язковою реєстрацією тимчасового місця проживання,
провести ревізію спеціалізованого обладнання для здійснення “рятувальних операцій”,

забезпечити місця для “тимчасового розміщення людей”,
підготувати заклади для надання екстреної допомоги та медичної евакуації.

Подібні “заходи безпеки” з боку окупантів є ознакою підготовки до початку операції зі звільнення Криму українськими Силами Оборони,– повідомили в українській розвідці.

Питання деокупації Криму обговорюватиметься навесні під час міжнародного заходу за участю країн-членів НАТО.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Лідери цивілізованого світу, парламентарії й експерти всерйоз обговорюють деокупацію та реінтеграцію Криму. Вже навесні за цією тематикою відбудеться великий міжнародний захід, в якому візьмуть участь країни-члени НАТО. Це дуже показово і свідчить про підтримку України та правильність нашого безпекового вибору. Разом ми зможемо зробити все для того, щоб швидко повернути Україну в Крим, а Крим – в Україну», – сказала Верещук.

За її словами, звільнення українського півострова активно обговорюється на міжнародному рівні. Так само постає й питання про майбутню модель безпеки для нашої держави.

Як зазначила Верещук, усі ці процеси є логічним продовженням першого кроку, який зробила наша держава на шляху до Північноатлантичного альянсу, – подання заявки на членство в цій організації. Тож і звільнення Криму, і подальші безпекові питання слід розглядати комплексно, зокрема з нашими міжнародними партнерами.