Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що прокурори оскаржуватимуть обраний запобіжний захід п’ятому президенту й народному депутату Петрові Порошенку у справі про торгівлю вугіллям з російськими ватажками ОРДЛО. Про це Венедіктової заявила на YouTube-каналі Офісу Генерального прокурора.

“Підозра народному депутату була повідомлена в спосіб, визначений законом. Всі інші маніпуляції, про які ми дізнаємося з ненадійних Telegram-каналів – це маячня, яка розповсюджується боягузливими “недопіарниками”, яким соромно і страшно показати своє обличчя.
Наголошую на тому, що фабула справи – однакова для всіх чотирьох підозрюваних. Вони – співучасники. Прокурори йшли до суду щодо всіх чотирьох фігурантів з однаковим запобіжним заходом – тримання під вартою або 1 мільярд застави.
Тому, ми виходимо з того, що перед законом рівні всі. І, безперечно, знову ж таки, як і з іншими фігурантами, ми підемо з апеляційним оскарженням запобіжного заходу”.

Генпрокурорка додала, що сам факт обрання запобіжного заходу Порошенкові свідчить про те, що суд визнає вручення підозри обвинуваченому. Крім того, на її думку, суддя, ухваливши таке рішення, погодився з прокурорами, що існують певні ризики щодо дій фігуранта у справі.

Як у випадку із фігурантами справи – народним депутатом Віктором Медведчуком, ексміністром енергетику Володимиром Демчишиним та бізнесменом Сергієм Кузярою, запобіжний захід має бути більш суворим, – вважає Венедіктова.

Також вона нагадала, що Офіс Генпрокурора вже вручав підозри в кримінальних справах багатьом суб’єктам зі спеціальним статусом – народним депутатам, правоохоронцям та суддям. За її словами, в жодній справі фігуранти не змогли оскаржити сам факт вручення підозри, попри їхні заяви про недотримання процедур.

Очевидно, що у штабі Порошенка ДУЖЕ не задоволені рішенням Суду, а в штабі Медведчука взагалі паніка та відчай (там сподівались, що Порошенко все «порішає» і Медведчука тим самим також витягне, але не вийшло).

“Там чудову розуміють, що Суд офіційно підтвердив обгрунтованість обвинувачення щодо Порошенка та те, що підозра йому вручена законно — перед судом адвокати і він сам брехали, що ніби-то підозру йому не вручили, і що він абсолютно ніякого відношення до «вугільної справи» ніби-то не має”, – пише Євгеній Прокопишин.

Там також розуміють, що тепер юридично Порошенко та Медведчук є співучасниками справи, а також те, що обмеження не покидати Київську область позбавляє його маневрів літати по Європі і випрошувати підтримки у старих знайомих. Ці 2 фактори особливо сильно б’ють по його планам та рейтингам.

Поки що все, що в штабі Порошенка придумали, це робити вигляд, що це «справа Порошенка», а не «вугільна справа Порошенка-Медведчука» та те, що ніби-то Суд «не визнав його підозру обгрунтованою». Це основні методички рашенок на наступні тижні.

P.S. Канали Медведчука весь день захищають Порошенка, а канали Порошенка роблять вигляд, що Медведчука не існує — спеціально трішки промоніторив.

Так, можливо наше суспільство очікувало суворішого запобіжного заходу, враховуючи попередню поведінку Петра Олексійовича і його зникнення за кордоном на місяць відразу після того, як він побачив поряд із собою представників ДБР.

Але конкретним результатом сьогоднішнього рішення судді стало те, що він визнав підстави для запобіжного заходу і помістив “Гетьмана” у відповідну юридичну Канву, – пише політичний коментатор Шнайдер Михайло.
А тепер УВАГА.
З сьогоднішнього дня Петро Олексійович:
– зобов’язаний прибувати до певної посадової особи із встановленою періодичністю.
– Не відлучатися з населеного пункту, де його зареєстровано, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора чи Суда.
– повідомляти слідчого, прокурора або суду про зміну свого місця проживання або місця роботи.
– утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею.
– Не відвідувати місця, визначені слідчим суддею чи Судом.
– здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт чи паспорти, для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд до України.
І це далеко не кінець.
Адже кримінальне провадження ніхто не закрив і не збирається закривати.
Так що попереду нас чекає ще дуже багато цікавого.
І чекає не тільки на нас, а насамперед самого Петра Олексійовича…