Секретар РНБО вважає, що наявність подвійного громадянства у рідних державний службовців є загрозою національній безпеці України. Про це він заявив під час інтерв’ю виданню Lb.ua.

На запитання про дружину глави СБУ Івана Баканова він сказав “Я вважаю, що це може бути загрозою, якщо це дійсно так”.

Варто нагадати, що про подвійне громадянство своєї дружини Баканов повідомив ще в червні 2019 року.

“Моя дружина, українка, жила і навчалася у школі Кривого Рогу. Поступила у вищій навчальний заклад на території Росії, під час розпаду СРСР отримала паспорт громадянки РФ. Зауважу, тоді були часи кардинально інших відносин між Україною та Росією. Натомість, з 1998р. вона живе і працює в Україні із посвідкою на постійне проживання в нашій державі, знаходиться в процесі оформлення українського громадянства. Оксана не відвідувала територію Російської федерації з 2013 року”, – заявив тоді Баканов.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 4 березня ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо проблеми подвійного громадянства.

Як повідомляється на сайті президента, Кабінету міністрів і Службі безпеки доручається протягом двох місяців проаналізувати законодавство, а також протягом шести місяців розробити нові законопроєкти, які забороняли б особам з подвійним громадянством:

  • претендувати на посади в органах державної влади, а також претендувати на керівні посади в держпідприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборну агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • бути членом політичної партії.

Окрім цьог Даніло відповів на запитання, що буде з тими, хто має громадянство країни-агресора і чи дійсно ця норма стосуватиметься лише чиновників.

«Це стосуватиметься всіх. Якщо ви маєте друге громадянство або якісь інші документи іншої держави, ми як держава маємо про це знати. Нічого страшного в цьому немає, хоча нашою Конституцією заборонено мати громадянство іншої країни. Але Конституція ухвалювалася в 1996 році – сучасний світ зовсім інший. Сьогодні у подвійному громадянстві немає нічого страшного. Просто ми маємо про це знати», – зазначив Данілов.

Водночас, на думку секретаря РНБО, якщо людина заходить на якусь державну посаду, вона має бути тільки громадянином України та вийти з громадянства інших країн. Він також розповів, що під час проходження спецперевірки для допуску до певних документів, до людей, які мали громадянство інших країн, вона буде більш прискіпливою.

«Якщо ви – бізнесмен, інший паспорт допомагає вам у бізнесі – будь ласка, ми не поліцейська держава, ми не маємо вам це забороняти. Але зважайте на те, що виникнуть питання щодо того, де ви сплачуєте податки і чи перебуваєте на території країни передбачені законом 183 дні», – відзначив він.

Данілов також вважає, що Україна повинна надати можливість людям з Канади та інших країн, які хочуть отримати українське громадянство. Водночас, це не торкнеться людей з громадянством РФ.

«Що стосується країни-агресора, ми не можемо сьогодні допустити подвійного громадянства у цьому випадку – щоб вони, наприклад, мали вплив на наш політикум», – наголосив Данілов.