Адвокат українського судді Миколи Чауса, якого викрали в Кишиневі, Ростислав Кравець передав “Страні” те, що повідомила йому дружина судді про його викрадення. Зокрема, вона сказала, що ця людина (на відео нижче) приїжджала 18 січня через Києв до Кишинева.

“Приходила ця людина і погрожував, якщо він (Чаус – Ред.) не напише повторну заяву на політпритулок”, – заявила дружина Чауса.

Також вона розповіла, що після того, як суддя відмовився від цієї пропозиції, вони спалили будинок матері в Україні. І, за її словами, тепер викрали і суддю.

“Після того, як Микола Олексійович відмовився з ним говорити, 28 січня спалили повністю матері будинок в Чернігівській області. А сьогодні викрали чоловіка”, – додала вона.

За словами дружини ця людина на відео – адвокат Сергій Лисенко, довірена особа Олександра Грановського (за часів Порошенка ЗМІ його називали “смотрящим” за судами – в тому числі з ним пов’язували і суддю Чауса).

“У них був конфлікт, видно по відео. Чоловік мені сказав – це він мене змусив написати заяву на політичний притулок в березні 2017 року», – сказала дружина судді.

Джерела “Страни” підтвердили, що на відео, яке передала дружина Чауса, дійсно фігурує Сергій Лисенко, який в суддівських і прокурорських колах відомий як довірена особа “смотрящего” за судовою системою часів Порошенка Олександра Грановського.

В тому числі, за даними джерел “Страни”, він контактував з начальницею Чауса Нелею Ластівкою (в минулому – глава Дніпровського райсуду Києва).

Відзначимо, що в 2017 році Чауса могла змусити написати заяву на притулок тільки одна сторона – Порошенко і Грановський. І, якщо заяви дружини вірні, за нинішнім викраденням теж стоять вони. Мотив зрозумілий – не допустити екстрадиції Чауса в Україну.

Нагадаємо, НАБУ підозрює суддю Миколу Чауса в отриманні хабара, з 2016 року він ховається в Молдові. За однією з версій втекти йому допомогли люди близькі до Петра Порошенка.

Тодішній президент країни Додон відмовив Чаусу в наданні політичного притулку, але екс-суддя оскаржив це рішення в суді. У березні 2021 року Верховний суд Молдови відмовив Чаусу в політпритулку, що відкрило шлях до його екстрадиції в Україну. Судячи з усього, Чауса змушували написати нову заяву на отримання притулку. І, якщо вірні заяви дружини, то він відмовлявся і після цього його викрали.

Відзначимо, що виходячи з цієї версії сам Чаус не був проти повернутися в Україну, але йому в цьому заважає сторона, яка його і переправила свого часу в Молдову (тобто, оточення екс-президента Порошенко).

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.