Повернення коштів з оточення президента-втікача Віктора Януковича триває. Сьогодні повернуто 1,5 мільярда доларів.

Державний бюджет України отримав вже 1,5 мільярда доларів коштів оточення експрезидента Віктора Януковича. З цієї суми 87% — це готівка, не так давно заявив в ефірі телеканала “Дом” заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

Єнін розповів, що брав активну участь у поверненні до державного бюджету 1,5 мільярда доларів. Це 1,3 мільярда готівкою і близько 200 мільйонів цінними паперами, на розмір яких був скорочений державний борг України. “Ми вперше в історії двосторонніх відносин з США повернули 600 тис. дол. з американської землі”, — розповів Єнін і додав, що йдеться про злочинну організацію часів Януковича.

Оточення Януковича, за словами Єніна, “збирали гроші з усієї України”, з усіх галузей економіки, відмивали їх спочатку в Україні, потім через так звані підприємства-хаби виводили ці гроші в міжнародні “відвимочні” центри”.

І поки Україна повертає награбоване Януковичем, Любов Полєжай за допомогою адвоката добивається скасування арештів на своє майно, які діютьі з лютого 2015 року

За відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, на 15 червня 2021 року житловий будинок площею 416,9 кв. м і дві земельні ділянки площами 0,02 га і 0,14 га у селі Нові Петрівці під Києвом, що є власністю цивільної дружини президента-втікача Любові Полєжай, знаходяться під арештами.

У середині лютого 2015 року згадані арешти наклав Печерський районний суд Києва у рамках кримінального провадження, в якому підозрюваним проходить експрезидент Віктор Янукович. Тоді ж слідство заявило, що пані Полєжай є співмешканкою Януковича, а тому були підстави вважати, що справжнім власником цієї нерухомості є сам Янукович.

Вищий антикорупційний суд 26 березня 2021 року частково задовольнив клопотання адвоката Полєжай і скасував накладені арешти шестирічної давнини. Серед аргументів слідчої судді було те, що у 2015 році Печерський райсуд не дослідив факту перебування майна, на яке накладено арешт, у спільній сумісній власності жінки (Полєжай) і чоловіка (Януковича), які проживають однією сім`єю.

Окремо адвокат цивільної дружини Януковича просив слідчу суддю не лише формально скасувати арешти, а й зобов`язати прокурора протягом 10 днів з моменту проголошення судової ухвали подати державному реєстратору заяву про припинення арешту (обтяження) і виключення записів про такі обтяження з реєстру. Суддя на це не пішла, заявивши, що це виходить за межі її повноважень.

Тому в майновому реєстрі нерухомість Лобові Полєжай досі позначена як арештована. Перемоги Реваншу – як би вже почала кричати порошенківська опозиція – точно не буде.

Наразі Полежай належить кілька квартир у Києві, дитячий санаторій в області та дорогий салон краси на Оболонській набережній. За сім років тут навіть не зняли вивіски з назвою. Хоча свою причетність заперечують.

У будинку поряд — відразу дві квартири, що належать Януковичам. Вони в одному під’їзді, але на різних поверхах. У квартирі Полежай живуть люди. Що з квартирою експрезидента — загадка.

Журналісти надіслали запити до правоохоронних органів, що розслідують злочини Януковича і запитали, чому майно Полежай досі не заарештовано і приносить господарці прибутки. Проте відповіді так і не отримали.

Про відносини Віктора Янукович з Любов’ю Полежай стало відомо ще під час президентства політика-втікача. Жінка була сестрою кухарки екс-президента. У Полежай є дочка Марія від першого шлюбу. Після втечі з України Полежай змінила громадянство і повернула собі дівоче прізвище – Садикова.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.