Екссуддя Микола Чаус, якого нібито викрали, нещодавно з’явився на відео та запевнив, що з ним “все добре”. У Службі безпеки України розповіли, що вивчають відео зниклого Миколи Чауса та пояснили, коли оприлюднять висновки.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

«Ми відкрили кримінальне провадження і вивчаємо та аналізуємо усі матеріали, які можуть виступити елементами доказової бази», – сказав речник відомства Артем Дехтяренко.

У відомстві запевняють, що оприлюднять висновки, коли роботу буде завершено.

Нагадаємо, 17 травня у телеграм-каналі ChausUA з’явилося відео зі зверненням Чауса, який заявляє, що перебуває у безпеці, і каже, що його викрадення відбулося не тепер, а в 2016 році, коли його змусили залишитися в Молдові.

«Як бачите, я живий-здоровий і все у мене добре. Наразі я перебуваю в цілковитій безпеці і гарно почуваюся. Окрім того, усі мої кінцівки на місці і щелепа без видимих пошкоджень», – йдеться у відео.

За словами Чауса, найближчим часом він з’явиться в Україні і дасть відповіді на всі питання. Де саме він перебуває – екссуддя не уточнює.

«Що стосується викрадення, хочу сказати, воно дійсно було. Але не зараз, а в 2016 році. З того часу мене постійно залякували розправою, змушуючи постійно перебувати в Молдові. Люди, дотичні до цього, боялись і бояться, що я повернусь і почну говорити. Дякую друзям, що допомогли мені уникнути тюрми і вірної смерті», – каже він.

Коли було записане відео – невідомо, встановити його справжність наразі неможливо.

Після того, 19 травня, Микола Чаус опублікував нове відео, на якому запевнив, що збирається повернутися в Україну та пригрозив компроматом на своїх викрадачів. Екссуддя залишив під ним загадковий підпис: “залишилося 10 годин”.

Колишній суддя наголосив, що скоро повернеться в Україну і разом з адвокатами відповість на всі питання українського суспільства.

“Люди, причетні до мого викрадення у 2016 році, бояться мого повернення. Вони зроблять все, щоб я замовк. А, знаючи їхні можливості, зокрема й фінансові, я переживаю за своє життя”, – сказав Чаус.

Саме тому, за його словами, він передасть друзям свої рукописи, в яких мовиться про кривдників екссудді. Чаус додав, що після цього матеріали потраплять до правоохоронців.

“Прошу правоохоронні органи України” поставитися до цих матеріалів з усією відповідальністю, попри посади, статус та прізвища, вказані мною”, – підсумував екссуддя.