У розпорядження ЗМІ потрапив новий аудіозапис розмови, голоси на якому є схожими на голоси народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука і голови правління і президента оператора магістральних нафтопроводів Росії “Транснефть” Миколи Токарєва.

Зокрема, чоловік, якого видання ідентифікує як «Віктора Медведчука», говорить, що «справу по трубі» призупинили.

«Я тут розмовляв з нашим головним. Ну ще минулого тижня ми там розмовляли. Ну там же зупинили … Перенесли цю справу, ту ㅡ по трубі. По трубі. І у нього там є пропозиція, тому я, напевно, наступного тижня приїду ㅡ я Вам розповім. Ідеї … Я до Вас приїду, поговоримо, потім будемо думати, що робити або не робити », ㅡ кажуть в записі.

Розмова відбулася ще в 2015 році. Запис короткий, але показовий. Про це пише політолог Андрій Золотарьов.

З нього випливає те, що, по-перше, Медведчук був особисто в темі з «трубою» і, по-друге, всі питання по переходу цієї «труби» узгоджувалися з Порошенком.

Йдеться про нафтопродуктопровід “Самара – Західний Напрям”, який після здобуття Україною незалежності спочатку використовувався російськими структурами, а потім – вже після Майдану – через махінації в судах був присвоєний компанією, яка пов’язана з Медведчуком через його оточення, – пише юрист і блогер Михайло Шнайдер.

Медведчук намагався заперечувати, що ця “Труба” – його чи використовувалася в його інтересах.

Ну а Петро Олексійович намагається уникнути коментування того, яким чином під час його президентства Медведчук отримав ті активи, які зробили його ще одним олігархом. Нафтопродуктопровід став для Медведчука джерелом кешу, який використовувався для політичної діяльності і створення медіа.

“Гетьман” повинен пояснити суспільству, чому в період з 2014-2019 роки для Медведчука в Україні настав зоряний час і чому він зміг отримати активи, які йому не дозволяв отримати жоден інший президент включно з Януковичем.

Ну при каденції Зеленського, Медведчук отримав ту відповідь від держави, на який давно заслуговував. Триває розслідування кримінальних справ з приводу його діяльності.

Але разом з ним повинен відповідати і Петро Олексійович, без допомоги якого Медведчуку нічого б не вдалося …

Нагадаємо, що 19 лютого РНБО застосувала санкції проти 19 юридичних осіб та восьми фізичних осіб. У цьому списку є Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. Секретар РНБО Олексій Данилов зазначив, що санкції стосовно подружжя – за статтею «фінансування тероризму».

За даними секретаря РНБО, санкції накладаються на все майно Медведчука.

21 лютого Президент Володимир Зеленський повернув у державну власність нафтопровід “ПрикарпатЗахідтранс”, ввівши в дію рішення РНБО від 19 лютого.

23 лютого Вищий антикорупційний суд прийняв рішення про арешт і передачу в управління АРМА всього майна та інфраструктури стратегічного нафтопроводу. У той же час до визначення переможця конкурсу та початку їм заходів з управління заарештований об’єкт знаходиться на відповідальному зберіганні АТ “Укртранснафта”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.