Не секрет, що у листопаді на Балі має пройти саміт країн G20. Як відомо, туди має приїхати російський диктатор президент Володимир Путін. Водночас, у Білому домі вважають, що президент України Володимир Зеленський також має взяти участь у саміті. Тож яка ймовірність зустрічі двох президентів?  

Аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко для видання “Коментарі” нагадує, що президент Індонезії Джоко Відодо, відвідуючи наприкінці червня Київ, запрошував Зеленського на саміт голів “великий 20”, який має пройти на Балі. Щоправда, він запрошував туди й Путіна.  
 
“Через запрошення на захід Путіна більшість країн G20 ставили саміт під питання. Однак ймовірна участь там Зеленського робить цей захід цілком ймовірним. Це також стало б сигналом про підтримку України та засудження дій Росії”, – вважає Юлія Тищенко.  
 
На її думку, ймовірна участь у саміті України та Росії – політичне рішення, яке демонструє певне узгодження позицій сторін.  
 
“На саміті очікується і китайський лідер, що теж нам цікаво, – зазначає аналітик. – Ну і, зрештою, прибуття на саміт президента Зеленського – це була б своєрідна реалізація принципу не говорити про Україну без України. А що говоритимуть про нас – Безсумнівно. Адже російська агресія проти нашої країни так чи інакше впливає на весь світ». 
 
Поки не видно, щоб навіть на низовому рівні велася підготовка до конструктивних переговорів Політтехнолог, фахівець із антикризових кампаній Денис Богуш наголошує, що існують різні формати, в рамках яких найвпливовіші країни світу збираються та намагаються вирішувати глобальні проблеми.  
 
“Це, перш за все, G7 (раніше G8, звідки виключили у 2014-му Росію за незаконну анексію українського Криму) та G20 (куди РФ, на жаль, поки що входить). Є ще й ООН, де близько 200 країн, але толку від якої, як бачимо мало”, – наголошує експерт.  
 
За його словами, коли почалася широкомасштабна російська агресія 2022-го, з Вашингтона надходили сигнали, що Україну варто було б ввести до G20 замість РФ. Це були не офіційні заяви, але посилання, що Росія не повинна брати участь у самітах G20. Що цілком логічно, враховуючи, як вона зневажає міжнародне право і скільки військових злочинів скоїла.  
 
“На жаль, у липні в саміті G20 на рівні глав МЗС на Балі (де восени планується саміт на рівні глав держав) брав участь міністр закордонних справ країни-агресора – Лавров. Тепер, наскільки відомо, президент Індонезії вже запросив Путіна на зустріч у листопаді. Хоча, як на мене, запрошення Путіна на подібну зустріч можна порівняти із запрошенням Гітлера на якийсь саміт цивілізованих держав у розпал Другої світової», – наголошує Денис Богуш.  
 
Тим часом, продовжує він, Україна цього року стала дуже значущою країною. І тому, що ми захищаємо Європу від російської орди. І тому, що ми годуємо близько 40 країн. І тому, що ми значно зміцніли у військовому плані.  
 
“Рівень ЗСУ підвищився в рази – завдяки неймовірному бойовому досвіду, оснащенню сучасним озброєнням, ефективності. Тож американці лобіюватимуть, щоб Україна не просто була присутня на саміті G20 як гостя, а й – згодом – як повноправний член “двадцятки”, – прогнозує експерт:  
 
“Щодо ймовірності зустрічі Зеленського і Путіна на полях такого саміту, якщо вони обидва туди попрямують, то вона невелика” 
 
Так чи інакше, не виключено, що й сам російський лідер не осмілиться відвідати саміт, знаючи про присутність Володимира Зеленського. До того ж, до листопада є ще більше трьох місяців, а за цей час ситуація на українському фронті може кардинально змінитися.