Вогневу міць російських військ підірве або відсутність боєприпасів з ракетами, або недостатня кількість артилерії.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на питання, дефіцит якого виду озброєння стане для РФ великою проблемою.

“Ось коли цей вид озброєння у них почне вмирати або знижувати свої бойові потенціали, ось тоді і буде захід російських Збройних сил, – заявив він. – До речі, саме з цієї причини російське командування і бігає по всіх країнах, де вони ще можуть (Північна Корея, Китай, Куба, Іран) з проханням: “Дайте нам боєприпаси, дайте ракети”.

За словами експерта, саме ракетні війська і артилерія складають основу вогневої потужності противника:

“Ось це головний фактор. Все інше – елементи, які доповнюють її… Бог війни він як був, так і залишається: ракетні війська і артилерія”.

Жданов упевнений, що стволів у Росії залишилося не так вже й багато:

“Адже Росія всі 20 років вела активну діяльність. Вони продавали боєприпаси і використовували їх на війнах. У них дві чеченських війни дуже сильно підкосили кількість боєприпасів… Потім була війна в Грузії, потім війна в Сирії…”.

Що стосується ракет, то експерт відзначив використання Росією старих радянських запасів: ракет Х-101, Х-22, Х-555, Х-59.

“Калібри” сухопутного базування закінчилися повністю. Більше чотирьох місяців не застосовуються. “Калібри” морського базування – в дуже обмеженій кількості. Балістичних ракет “Іскандер”, на жаль, ще багато, хоча їх застосовують досить рідко”, – заявив військовий експерт.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов раніше заявив, що в арсеналі Росії залишилося менше 30% високоточних ракет від тієї кількості, яка була станом на день вторгнення в Україну.

На запитання, яка кількість ракет залишилася у РФ і чи близько той час, коли окупанти не зможуть ними користуватися, Данілов відповів: “Цей час уже наближається. Наша розвідка працює бездоганно. Ми знаємо з математичною похибкою кількість ракет, що залишилися на території Російської Федерації. Йдеться саме про високоточні, які для нас мають найбільший клопіт”.

За його словами, в РФ “ще трохи є” ракет радянського зразка, зокрема зенітних С-300, хоча їх набагато менше, ніж було від початку вторгнення.

“Я не маю права називати абсолютні цифри, які ви хотіли б від мене почути. Але якщо брати відсотки, то йдеться про те, що залишається 25-28% від загальної кількості, яка була у них на 24 лютого”, – додав Данілов.

Також варто додати, що Україну будуть надалі підштовхувати до переговорів з Росією через ядерний шантаж диктатора Путіна. Однак Київ має запобіжник, який дозволить провести перемовини тоді, коли це буде вигідно.

Про це розповів експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв. За його словами, все частіше лунають заклики провести великі переговори між США та Росією.

Варто визнати, що дійсно є питання, які будуть обговорювати ці дві країни. До прикладу, ядерна безпека світу. Таких питань буде все більше. Відповідно й заклики провести переговори щодо війни в Україні теж наростатимуть.

В України є запобіжник
Краєв переконаний, що ніхто не буде говорити про Україну без України. Тут є “певний запобіжник” від міжнародних партнерів. Сполучені Штати свого часу чітко наголосили, що цей принцип буде непорушним. А щодо всіх питань, які стосуються Росії, Україну, як мінімум, триматимуть в курсі.

До прикладу, про взаємні гарантії безпеки у ядерній сфері. Навіть у таких питаннях будуть тримати нас в курсі. На відміну від інших союзників ми будемо розуміти, як складатиметься ситуація,– зазначив Краєв.

Після таких гарантій і президент Франції Еммануель Макрон, і Папа Франциск можуть пропонувати, що захочуть. Але є чітка позиція від США та Британії, які чітко розуміють, як має йти цей процес.