Колишній виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко у своєму інтерв’ю виданню “Економічна правда” заявив про те, що чинний голова правління НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв коли був на посаді голови наглядової ради “Укрнафти” вступав в домовленості з олігархом Ігорем Коломойським.

«Він завжди відповідав за цей напрямок. Навіть коли я відповідав за Укрнафту, він мав окремі переговори з Коломойським щодо Укрнафти. Він розмовляв і продовжує розмовляти з Коломойським щодо Укрнафти з 2014 року. У нього є свої домовленості з ним всі ці роки», – сказав Вітренко.

Відповідаючи на питання про те, чому він не реагував на «грабіжництво» Укрнафти в 2014-2016 роках, Вітренко заявив, що відповідав за цей напрямок з кінця 2018 року до початку 2020-го.

«Я не відповідав за відносини Нафтогазу з Укрнафтою формально до 2018 року. Давайте будемо чесними: у мене є певний ліміт того, куди я можу втручатися. Я не можу ходити і розповідати, що всі злодії і ідіоти. Другий момент: мене теж “розводили” в Нафтогазі. Свої ж колеги. Я ж не бог, не міг всього знати. Наприклад, дивлюся, що нібито у колег нічого не виходило в Укрнафті. Їм заважає акціонерна угода, арбітраж, влада.

Я в такій ситуації говорю: давайте, якщо ви нічого не можете, розлучатися з Приватом в Укрнафті. Давайте розділимо її активи. Починаю займатися цим питанням і розумію, що мене “розводять”. Хоча в даному випадку мова йде, скоріше, про нашу владу. Я говорю про уряд Гройсмана, який не захотів відпускати Приват. Їм зручно мати з ними якісь питання. Це було б смішно, якби не було так сумно », – зазначив колишній виконавчий директор Нафтогазу.

Він також в черговий раз розкритикував скасування конкурсу на главу Укрнафти. На думку Вітренка, на ньому, «швидше за все, переміг би керівник, який ніяк не заангажований міноритарними акціонерами». Він додав, що рішення скасувати конкурс було «дуже несподіваним».

«На одному з наглядових рад було піднято питання, як проводити інтерв’ю через коронавірус і заборони приїзду іноземців. Було прийнято рішення проводити інтерв’ю онлайн, а фінальне підтвердження робити тоді, коли кандидати зможуть приїхати в Україну. Після цього конкурсний комітет несподівано виніс на голосування наглядової ради питання про припинення конкурсу.

У комітеті більшість членів наглядової ради від міноритарного акціонера, а в наглядовій раді більшість від Нафтогазу. Я подумав, що в наглядовій раді ми проголосуємо за продовження конкурсу. Але тут була несподівана позиція одного з членів спостережної ради Ярослава Теклюка, яку мені складно трактувати по-іншому крім як зрада», – заявив Вітренко.

Він також сказав, що більше не вважає Олега Геза рівновіддаленим від міноритарних і мажоритарних акціонерів Укрнафти.

«Ситуація зі скасуванням конкурсу дає підстави вважати, що Гези не є рівновіддаленим. Коли визначалися з Гезом, ми знали, що він безпосередньо з Коломойським ніколи не працював. Він в принципі людина скромна і совісна. З тих варіантів, які були, він був єдиним, кого можна було вважати рівновіддаленим, але тепер я так сказати не можу », – зазначив він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів зняв обмеження, якими місячна винагорода керівникам та членам наглядових рад державних підприємств визначається у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати (47 230 грн на місяць).

Українці уже прогнозують, що чиновники знову будуть виписувати собі захмарні премії, наприклад керівник Нафтогазу Андрій Коболєв. Чиновник давно славиться своїми просто нереальними прибутками.

Так глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв в минулому році отримав 286,5 млн грн виплат в компанії, в тому числі 261 млн грн премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі в суперечці з російським Газпромом.