Володимир Зеленський закликає лідера Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангелу Меркель і презідента РФ Володимира Путіна якнайшвидше провести зустріч в нормандському форматі.

Термінові переговори глава держави ініціює в зв’язку з загибеллю 6 серпня в результаті обстрілів чотирьох українських військовослужбовців на Донбасі.

«Хлібне перемир’я тривало 17 днів. Сьогоднішній інцидент спрямований на підрив не тільки цього перемир’я, але і переговорного процесу в цілому. Україна щиро прагне до миру. І наше прагнення незмінно. Сьогодні весь світ побачив, хто саме світу не хоче », – написав президент на своїй сторінці в Facebook.

«… я закликаю лідерів країн-учасниць Нормандського переговорного формату – Еммануеля Макрона, Ангелу Меркель і Володимира Путіна – як можна швидше зібратися для відновлення переговорів», – резюмував Зеленський.

Журналісти, Lenta.UA взяли інтерв’ю у першого президента Леоніда Кравчука, щодо цього питання.

Кравчук про реакцію Зеленського – цитуємо:

Реакція була миттєвою, а це значить, що він (Зеленскій- Ред.) реагує на такі речі адекватно і реагує так, як повинен реагувати президент в умовах загострення ситуації. Однак не варто забувати про те, що Росія ставиться до нормандського формату вельми скептично. То вони кажуть, що тільки ведуться переговори, то твердять, що потрібен час для підготовки і так далі. Тягнуть кота за хвіст …

А ось і Меркель, і Макрон, я думаю, підтримають пропозицію Зеленського про те, щоб якомога швидше зібрати цей формат. Але що стосується Путіна … тут навряд чи варто очікувати позитивної відповіді.

Було б добре, щоб Макрон або Меркель, яка часто спілкується з Путіним, якось вплинули на Путіна, тому що без його присутності проводити засідання абсолютно неефективно. Зараз же, можливо я помиляюсь, Путін не збирається швидко реагувати на пропозицію українського президента.

Як зазначає Кравчук, Мінські угоди не можуть бути винесені до Верховної Ради для ратифікації, тому що вони є, м’яко кажучи, недосконалими. І це зробили спеціально.

Це зробив Порошенко. Я точно знаю інформацію про те, що поляки йому задавали питання: «Навіщо ви це робите?», А він відповідав: «Ви знаєте, в основі мінського формату лежить мій план світу і я вірю в те, що цей план буде реалізований». Ви розумієте, про що йде мова? Йдеться про план світу Порошенко. Але воює то Порошенко не сам з собою, вірно !? Якби це був загальний план – інше питання, а на його план просто ніхто не звертає уваги.