Військовий експерт Роман Світан на питання провідної програми “Право на владу” відкрито заявив, що провести деокупацію Донецька можна було ще 2014 року і що він особисто брав участь у підготовці цієї операції. Досвідчений військовий повідомив, що на те були швидше політичні причини, ніж військові, коли весь цей час не робилися спроби звільнити Донецьк.

Український офіцер чесно повідомив, що Донецьк перебував у півоточенні усі 8 років війни, а самі ЗСУ розміщувалися за 3 км від міста. Він озвучив реальні причини, чому досі місто так і не було звільнено:

“Нам не давали зайти до Донецька кілька “товаришів” з військово-політичного керівництва України. Протягом усіх 8 років нам не давали заходити саме до Донецька. Прикривалися Мінськими угодами “.

“Наші розвідгрупи заходять до міста досить успішно, і росіяни їх бачать і бувають просто приголомшені нашим нахабством з їхнього погляду. У Донецьк уже ми заходили, просто ми відходимо назад. Це проблеми політичного плану”, – Роман Світан розкрив правду про те , як справи з деокупацією Донецька.

Досвідчений військовий впевнено заявив, що з військової точки зору немає жодних перешкод, щоб звільнити Донецьк прямо зараз:

“Зайти до Донецька можна і зараз. Я вже не говоритиму, що це можна було зробити півроку тому і місяць тому, і 3 місяці тому, коли у Донецьку практично жодного росіянина не було”.

Український військовий експерт наголосив на тому, що наші бійці СЗГ, розвідка та інші спецпідрозділи настільки підготовлені, що без особливих проблем можуть вести вуличні бої, без особливих проблем звільняючи навіть таке велике місто, як Донецьк:

“Зараз у наших штурмових частин такого рівня є реально натовське озброєння”. Великим питанням для полковника ВСУ залишається той факт, що влада країни не приділяла цьому питанню належної уваги ні до повномасштабного вторгнення, ні зараз, хоча провести деокупацію Донецька могли у перші місяці війни.

“Краще з Донецька взагалі починати. Якщо паралельно з приєднанням Донецька до Росії взяти і зайти до Донецька, це буде обвалом усієї парадигми російської влади та взагалі просування в Україну, як у таку. Вони навіть уявити собі це не можуть. Але найцікавіше, вони знають, що ми поки що туди не підемо. Але це питання до нашого військово-політичного керівництва: нехай самі на них відповідають”, – підсумував Роман Світан

Раніше Світан озвучив прогноз щодо термінів визволення всієї території України. Головний акцент військовий експерт наголосив на тому, що військове керівництво України під звільненням території тепер має на увазі повернення до кордонів 1991 року, а не 2014 року. Потім від досвідченого військового прозвучало:

“З тією кількістю техніки, яка зараз йде, заявлено та підтверджено, є ймовірність деокупації всієї України до нового року протягом трьох – трьох із чимось місяців. Є така ймовірність, є певна послідовність поставлених завдань, та оскільки цю можливість розглядає і російське керівництво (будь-яка війна — це математика), то ця математика показує, що росіяни за цей час втратить і велику кількість своїх солдатів, і техніки, і втратить ці окуповані території».

“Тому в них зараз ведеться потужна політична робота та тиск, щоб змусити наше політичне керівництво залишити їм хоча б Крим. Росіяни вже готові обміняти Херсонщину, Запоріжчину та Донбас на Крим”, – відкрито заявив Роман Світан про те, на який компроміс готова йти влада РФ сьогодні.