Вже сьогодні, 31 січня відбудеться засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити загрозливе нарощування військових сил Росії на кордонах України та в Білорусі як «питання вирішального значення для міжнародного миру та безпеки».

Для того, щоб обговорити зосередження її військ на українському кордоні, Рада Безпеки ООН чинитиме сильний тиск на Росію. Про це заявила постійна представниця Сполучених Штатів при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

“Наші голоси єдині в заклику до росіян порозумітися”, – цитує Томас-Грінфілд The Associated Press.

Мовиться як про США, так і про інших членів Радбезу ООН.

Водночас представниця Вашингтона зазначила, що члени ООН готові вислухати пояснення Росії, однак дотримуватимуться своєї думки. “Ми готові їх вислухати, але не будемо відриватися на їхню пропаганду”, – пояснила Томас-Грінфілд.

Нагадаємо, постійне представництво США при ООН 27 січня ініціювало проведення зібрання Ради Безпеки щодо ситуації з Україною. Там аргументували таку потребу тим, що дії Росії становлять загрозу міжнародному миру та безпеці.

“Це питання має вирішальне значення для міжнародного миру і безпеки”, – заявила постійна представниця Сполучених Штатів Америки в Організації Об’єднаних Націй Лінда Томас-Грінфілд.

У США переконані:

– Рада Безпеки ООН є найважливішим майданчиком для дипломатії.
– І зараз вона повинна “цілковито зосередитися на цьому питанні” (загрози Росії).

Томас-Грінфілд додала, що Радбез мав би вивчити факти та проаналізувати, що буде далі з Україною, Росією, загалом Європою “у випадку подальшого вторгнення Росії в Україну”.

До слова, цього ж дня президент США Джо Байден говорив телефоном із Президентом України Володимиром Зеленським.

Очевидно, пропозиція від США, Росії не дуже сподобалась. Росія почала домагатися скасування зібрання Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.