Полковник запасу ЗСУ розповів, де варто очікувати відступу окупантів під натиском ЗСУ. Про те, звідки чекати хороших новин у найближчому майбутньому, в ефірі телеканалу «Апостроф TV» повідомив Роман Світан.

Військовий експерт назвав напрями фронту, де є шанс, що ворог скоро відступатиме:

«Ті дії по лінії фронту, які зараз відбуваються, говорять про те, що росіяни найближчим часом бігтимуть деякими фронтами. У нас чотири ділянки фронту. Як мінімум по двох, Херсонському та Луганському, росіяни відступатимуть, аж до таких самих дій, як це було в районі Ізюму».

Роман Світан розповів, що роблять окупанти, щоб відстрочити момент втечі з двох вищезгаданих плацдармів:

«Вони це чудово розуміють, прогнозують це, такий рух і намагаються протидіяти терористичними методами. Один із методів – це тиск на наших союзників для того, щоб хтось міг зупинити у нашому русі».

«Ті дії, які зараз відбуваються в Росії щодо мобілізації, більш декларативні. Мобілізація як йшла, і йде. Просто мобілізаційну систему переповнено російською», – прокоментував ситуацію з мобілізацією в РФ полковник запасу ЗСУ.

Ні для кого не секрет, що Збройні сили України проводять поетапне звільнення Херсонської області – крок за кроком, заявив військовий експерт Олександр Коваленко.

Незабаром ЗСУ просунуться далі і звільнять нові населені пункти, підкреслив він в ефірі каналу FREEДОМ.

Експерт вважає, що деокупація Херсонської області ЗСУ проходитиме поетапно.

“Я зараз бачу як мінімум дві локації, які найближчим часом можуть бути звільнені: це локація Берислав – Козацький і локація Снігурівки. А яка з них буде звільнена, або комбіновано обидві відразу – це вже інше питання. Аналогічно і коли, оскільки формування умов для звільнення теж грають дуже важливе значення. Але те, що звільнення як таке буде відбуватися поетапно, це факт”, – сказав він.

Коваленко додав, що ЗСУ можуть звільнити практично все правобережжя Херсонщини, в тому числі і Херсон.

Експерт зверає увагу на зростання числа ліквідованих окупантів останніми днями у звітах Генштабу ВСУ. Власне, нічого дивного.

Справа в тому, що зараз у зоні бойових дій сформовано 2 фактори, що впливають на таке зростання втрат у РВВ.

Перший – вступ у прямий зіткнення підрозділів, які поповнені рахунок частково мобілізованих. Наприклад, 423 МСП це суцільний набір саме чмобіків. 57-а МСБр там понад 60% чмобіків. І так далі.

Абсолютно непідготовлені, недоукомплектовані технікою та офіцерським складом підрозділи зараз стоять проти мотивованих ЗСУ та результат цього протистояння відображається у цифрах.

Другий фактор – це те, що кількість це не тільки не завжди якість, а й проблематика безпечного розміщення. Наприклад, зосереджуючи в одній невеликій локації велику кількість військ, ви робите їх більш уразливими.

Наприклад, на правобережці Херсонщини зараз зосереджено близько 25 БТГр, але така щільність призводить до, скажімо так, тісноти на плацдармі та вразливості ворога до артилерії ЗСУ, результатом чого стає зростання втрат.

Водночас Росія продовжує перекидати війська та техніку через Дніпро в очікуванні наступу українських військ на Херсон.

Таку думку висловили аналітики американського Інституту вивчення війни (IWS).

Українська розвідка повідомляє, що російські війська готуються перекинути артилерійські частини та озброєння на лівий берег Дніпра для можливої ​​передислокації на інших напрямках.

31 жовтня Південне оперативне командування Збройних сил України додатково повідомило, що російські війська готуються до евакуації окремих підрозділів і військової техніки з правого берега та зібрали плавзасоби для швидкої евакуації.

Аналітики IWS пишуть, що російські окупанти готуються захищати Чорнобаївку, оскільки Чорнобаївка є останнім населеним пунктом на трасі М14 на північ від Херсона. 

Поточна лінія фронту пролягає менш ніж за 20 км на північний захід від Чорнобаївки, і активні зусилля з посилення оборони тут свідчать про занепокоєння щодо неминучого наступу України. 

Одночасна евакуація військових сил з правого берега та підготовка до оборони критично важливих районів навколо міста Херсона вказують на серйозне занепокоєння російського командування щодо контролю над правим берегом Дніпра.