Російські загарбники зазнали серйозної поразки під Вугледаром, що в Донецькій області. Окупанти навіть лишали свою справну техніку, тікаючи від українських бійців. Так, окупаційне військо їхало колонами військової техніки на Вугледар, щоб там зосередитись і розпочати штурмові дії.  

 
Про це 24 Каналу розповів ветеран російсько-української війни та майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. 
 
Майор запасу ЗСУ повідомив, що навіть коли українські артилеристи розбивали першу колону техніки, друга не зупинялася і її спіткала та сама доля. 

Окупанти обрали дуже дивну стратегію з огляду на те, що розуміли, що наша аеророзвідка вже виявила та передала їхні артилерійські координати. Гетьман пояснив, що за ними виставляються стволи артилерії та вона чітко влучає у ціль. 

Тож під Вугледаром Збройні Сили знищили дуже багато особового складу російських загарбників та військової техніки. Ба більше, чимало танків та бронетранспортерів росіяни просто покинули, коли побачили як наші бійці можуть їх знищувати. 

Росіяни кидали свої бронемашини, танки й тікали, попри те, що в цій важкій техніці ще залишалося пальне. Тобто вони ще могли рухатися. Що цікаво, там залишався і боєкомплект, тобто вони могли вести бойові дії, 
– розповів майор запасу ЗСУ. 

За його словами, важко уявити як військовий може покинути справну техніку. Так, ЗСУ у разі якщо машина не здатна більше вести бій, але може їхати – доставляють її на ремонт. Тоді як техніка не може їхати – намагаються за допомогою інших машин відтягнути її. 
 
Водночас відповідна поведінка загарбників свідчить про низький моральний рівень у лавах армії країни-агресорки. Спочатку окупанти приїжджають на передову “на понтах”, а коли отримують по зубах від справжніх українських воїнів, то кидають техніку і зброю та тікають. 
 
Проте страх окремих угруповань противника не зменшує тиску на ЗСУ на найгарячіших ділянках фронту, адже російське командування буквально закидає поле бою десятками тисяч загарбників. Тож наразі на думку військовослужбовця української армії Віктора Андрусіва, який поспілкувався з виданням “Главред”, існує два сценарії розвитку подій на війні Росії проти України. Перший – якщо ЗСУ протягом 1-2 місяців утримають свої рубежі, ситуація для окупаційних військ РФ стане безвихідною, і українські сили зможуть завдати ударів. Другий, песимістичний, передбачає можливий вихід з Бахмута і Вугледара Донецької області. Але навіть в такому випадку росіяни зіткнутися з тупиком. 
 
“Ситуація оптимістично дуже проста – нам потрібно втримати рубіж, який ми тримаємо, місяць-два. Якщо ми його втримаємо, то за тих втрат, яких вони зазнають, їхні успіхи зроблять війну для РФ безвихідною. Тобто вони зрозуміють, що зайшли у глухий кут, а ми, відповідно, зможемо використати час, який виграємо, для того, щоб завдати РФ серйозних ударів”, – зазначив Андрусів. 

За його словами, за песимістичного сценарію силам оборони України доведеться вийти з Бахмута і Вугледара Донецької області і відступити на третю лінію оборони. Але росіяни все одно опиняться в глухому куті, оскільки їм довго доведеться штурмувати нові позиції. 

“Песимістичний сценарій – нам доведеться відступити на кілька десятків кілометрів. Фактично, нам, можливо, доведеться вийти з Бахмута та Вугледара. Але прориву оборони чи фронту не станеться, ми просто відійдемо на нові рубежі. Є так звана третя лінія оборони, яка підготовлена і зараз облаштовуються ще більш нові рубежі. Ви бачите, що наша оборона дуже міцна. За рік війни росіяни не змогли вибити нас з Марʼїнки, яка знаходиться майже у самому Донецьку. Вони, кидаючи шалені сили, не змогли нас звідти вибити. Більше півроку росіяни штурмують Бахмут – є ризики, що РФ досягне там успіху, але наступна лінія оборони настільки ж потужна і масштабна, і ціна цієї лінії дасть РФ розуміння того, що вони у глухому куті і далі воювати так само, як зараз, сенсу немає”, – додав експерт.