Тейлор вважає, що якби українські війська відкрили у відповідь вогонь, то загинули б мирні жителі, а не бойовики.

Тимчасовий повірений США у справах України Вільям Тейлор повідомив про те, що дзвінок президента України Володимира Зеленського російському президенту Володимиру Путіну показав моральну перевагу України у війні.

“Цей крок продемонстрував моральну перевагу України в цій війні. Україна намагається припинити війну. Ми хочемо, щоб Росія чинила так само”, – зазначив він.

Тейлор вважає, що якби українські війська відкрили у відповідь вогонь, то загинули б мирні жителі, а не підтримувані Росією бойовики збройних угруповань “ЛДНР”.

“Думаю, Україна продемонструвала, що хоче завершити війну на своїх умовах”, – пояснив Тейлор.

Вранці, 7 липня, Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Володимиром Путіним у зв’язку з тим, що в Донбасі під час “хлібного перемир’я” через обстріли бойовиків загинули українські військовослужбовці. За словами самого Зеленського, він попросив президента країни-агресора “вплинути на ту сторону, щоб вони припинили вбивати наших людей”.

У свою чергу керівник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що з початку “перемир’я” в Донбасі загинули шестеро українських військових, ще дев’ять отримали поранення.

Напередодні неподалік Павлополя окупанти вдарили по військовослужбовцях, які займались інженерним облаштуванням позицій Об’єднаних сил, з ручного протитанкового гранатомету. Унаслідок ворожого обстрілу загинули четверо українських морпіхів.

Секретар РНБО Олександр Данилюк наголосив на тому, що це грубе порушення “літнього перемир’я” не залишиться без уваги. Своє обурення діями окупантів висловив і спецспредставник Державного департаменту США Курт Волкер.

З опівночі 21 липня в Донбасі почало діяти чергове “літнє перемир’я”, погоджене Тристоронньою контактною групою на засіданні 17 липня. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною “великоднє перемир’я”, запровадження “хлібного” зривалося двічі.