В Україні хочуть скасувати “зайві” довідки. Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет вивчає ситуацію щодо можливості скасування медичних довідок. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що в Україні є таке явище, як медичні довідки, які наша держава вимагає в найнесподіваніших місцях. Він вирішив запитати в українців, які їм доводиться отримувати “зайві” довідки.

“Наприклад, у держслужбовців при прийомі на роботу вимагають дві медичні довідки (психіатр і нарколог). Або відома довідка в басейн. Наскільки ці вимоги виправдані? З одного боку, вони призводять до зайвої бюрократії, витрат і навантаження на лікарні, а самі довідки часто просто продаються. З іншого боку, може, це позитивно впливає на здоров’я українців? В Західних країнах такого зазвичай немає. Для мене це аргумент на користь скасування таких вимог. Хочу дослідити це питання детальніше. Напишіть, будь ласка, в коментарях, в яких ситуаціях держава у вас вимагала зайву медичну довідку?” – повідомив Дубілет.

Також варто додати, що українська влада продовжує впровадження проекту “Держава в смартфоні” і намагається скасувати багато довідок, а держпослуги занести в онлайн. Так, наприклад, Міністерство охорони здоров’я хоче скасувати частину довідок. Зайві довідки і звіти гальмують роботу охорони здоров’я, впевнені у відомстві.

Довідки про епідеміологічне оточення, папірці для басейну і зайві звіти для лікарів можуть скасувати. В МОЗ заявили, що будуть прибирати довідки і документи, які гальмують роботу охорони здоров’я – тим самим медичну документацію хочуть наблизити до стандартів Європейського союзу.

“Ми плануємо відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами”, – повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Йдеться як про медичні довідки, так і звіти, які доводиться заповнювати медикам.

Також, введення електронного реєстру лікарняних залишить бюрократичну тяганину в минулому, полегшивши життя одразу всім – пацієнтам, лікарям, бухгалтерам, працівникам соцстрахування. Це також зменшить корупційні ризики і навіть зекономить кошти.

Але варто ще раз наголосити, що все перелічене стане можливими лише за правильно налагодженого процесу оформлення е-лікарняних, наявної техніки на місцях і навченого персоналу.

Окрім цього, в Україні почнуть переводити паперові листки непрацездатності в електронні. Ніяких бланків, печаток і походів до чиновників. Отримати лист непрацездатності стане простіше, а можливостей для корупції буде менше.