Захисники України вразили ракетний крейсер “Москва” Чорноморського флоту рф протикорабельними ракетами “Нептун”. Внаслідок цього корабель загорівся та отримав серйозні пошкодження.

Про це інформує голова Одеської ОВА Максим Марченко.

“За наявною інформацією “Москва” зник з радара, в тому районі зараз також перебувають інші кораблі корабельного угрупування ворога, можливо відбувається рятувальна операція. Це сталося в районі близько 20 морських миль від острова Зміїний”, — розповів губернатор області.

На підмогу “Москві”, за даними джерела «Української правди», прийшли 4 російські технічні судна. Процес порятунку ускладнював шторм.

У Офісі президента також підтверджували, що завдали удару по ракетному крейсеру «Москва». Зокрема радник голови Офісу президента Олексій Арестович стверджував, що корабель палає та в той час на ньому знаходилось 510 членів екіпажу А їх порятунок ускладнював шторм. Голова Офісу президента Андрій Єрмак також підтвердив, що «”Москва” пішов за руським кораблем».

Після оприлюднення новин про удар по крейсеру, Міноборони Росії підтвердило, що “Москва” горить, але про причини пожежі там не повідомили – чомусь “здетонував боєзапас”.

“Внаслідок пожежі на ракетному крейсері “Москва” здетонував боєзапас, корабель отримав серйозні пошкодження. Екіпаж повністю евакуйовано, причини пожежі встановлюються”, — йдеться у повідомленні від ворожого Міністерства оборони.

Нагадаємо, що крейсер “Москва” поряд із патрульним кораблем ЧФ рф “Василь Биков” були тими, хто погрожував захисникам українського острова Зміїний. На вимогу російського агресора – здатися прикордонники відповіли фразою, яка вже стала легендарною – “русский военный корабль иди нах..й!”.

Президент України Володимир Зеленський у нічному зверненні заявив, що гарячкова активність росіян свідчить про їхню невпевненість.

«Уся ця гарячкова активність окупантів свідчить передусім про їхню невпевненість. Про те, що навіть, маючи значні запаси ще радянської військової техніки та значну кількість солдатів, яких командування не жаліє від слова «взагалі», російські військові сумніваються у своїй здатності зламати нас, зламати Україну. Що ж, робимо все, щоб їхні сумніви виправдались», – сказав Зеленський.

Окрім цього, зазначимо, що Антон Геращенко у своєму телеграм-каналі повідомив, що «Москва пішла на дно».