Російські десантники зазнали величезних втрат у перші тижні повномасштабної війни в Україні.

Радник глави МВС України Антон Геращенко заявив, що в Росії наразі фактично відсутні її знамениті повітрянодесантні війська (ВДВ). Цей рід військ зазнав величезних втрат у перші тижні повномасштабної війни в Україні.

Він зазначив, що відповідальність за ліквідацію такої великої кількості російських десантників несе російський диктатор Володимир Путін.

“Їх Путін винищив у перші тижні наступу на Україну, кидаючи їх без потрібної підтримки на штурми аеропортів Гостомель, у Василівці”, – розповів Геращенко.

Як підтвердження своїх слів він повідомив, що на території РФ швидкими темпами зростає кількість могил довкола найбільших міст. Особливо це помітно у тих населених пунктах, де базувалися дивізії повітрянодесантних військ – Рязань, Псков, Ульяновськ.

Російські десантники у великих кількостях вирушили зі “спецоперації” на батьківщину “вантажем 200”, або ж залишилися в українській землі.

Як повідомив журналіст Роман Цимбалюк, до Росії доправили три сотні тіл вояків, які загинули в Україні.

Щоправда, усіх і одразу рідним не видають, щоб не створювати панічні настрої.

На територію РФ продовжують прибувати ешелони із загиблими військовослужбовцями.

“До Балтійська доставили тіла 300 військовослужбовців 336 окремої бригади морської піхоти (в/ч 06017, Балтійськ) Балтійського флоту, які загинули під час “спеціальної воєнної операції” в Україні. Проте сім’ям військовослужбовців повідомляють про прибуття тіл “порціями”, щоб не створювати панічних настроїв серед громадян Калінінградської області”, – розповів журналіст.

Через величезні втрати російські загарбники масово відмовляються воювати в Україні, адже бояться повернутися додому “вантажем 200”. Черговий такий випадок стався з ротою однієї з дивізій окупантів, яка вважається елітною.

Брати зброю до рук відмовилася ціла рота Кантемирівської танкової дивізії ворога. Про це розповіли джерела у розвідці журналістам “24 каналу”.

Йдеться про 2-гу роту згаданої дивізії. Солдати усі разом відмовилися від контракту і засвідчили, що не підуть воювати.

Як зазначають у розвідці, ті солдати дивізії, які все-таки вирушать на війну, знімають техніку з консервування і вантажать боєкомплекти. Проте у них дуже низький моральний дух – вони налякані і бояться зустрічі зі Збройними силами України.

Ні для кого не секрет, що російський військовий потенціал виявився дещо переоціненим, однак ворог залишається небезпечним.

Таку думку висловив директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Дмитро Левусь.

«Повномасштабна війна триває більше п’яти місяців, і все, що світ уявляв про російське військо, виявилося просто блефом, який не був підкріплений нічим, крім ядерної палиці. Але російські війська є небезпечними. Війна триває, 20% території України поки що окуповано рф, хоча вони внаслідок поразок змушені були покинути північні регіони», – сказав Левусь.

Він підкреслив, що насправді російський потенціал виявився дещо переоціненим. Наприклад, рф змушена використовувати ЗРК С-300 по наземних цілях, тобто є намагання берегти запас ракет. Також із баз зберігання знімають стару техніку – Т-62 і «Піони».

«Ми бачимо, що не вистачає насправді й людського ресурсу, – воюють і представники приватних військових компаній, і резервісти, і строковики. У росії триває прихована мобілізація, але на відкриту поки що не наважуються», – наголосив експерт.