Конфлікт між “вагнерівцями” та регулярними військами міноборони росії загострюється: Пригожин, чия приватна військова компанія намагається відійти з Бахмута, заявив про мінування шляхів та обстріл колони ПВК “Вагнер” армією рф. Також було заявлено про взяття на Донеччині у полон підполковника ЗС рф. Що це – гра на публіку чи реальний розкол у лавах агресора?

Чому полонений російський офіцер заявив про “особисту неприязнь” до ПВК “Вагнер”? Імовірні мотиви й підґрунтя бахмутського конфлікту пояснив у коментарі ТСН військовий аналітик, співголова ГІ “Права Справа” Дмитро Снєгирьов.

“Свого часу з’явилась заява “Вагнера” про передачу флангів Бахмута на Донеччині збройним силам рф. Нас зацікавила ця інформація, аналітичний відділ “Правої Справи” почав її перевіряти, і виявилось, що цей підполковник представляє 72-у бригаду. Перше повідомлення про її формування в місті Оренбурзі датується серпнем 2022 року. Тоді губернатор цієї російської області не від великого розуму повідомив про те, що до лав бригади погодились долучитись аж 60 містян”, – зазначає Снєгирьов.

Зауважимо, стандартний штатний склад бригади передбачає 4,5 тисячі бійців. Та під час перевірки інформації аналітики виявили, що на момент участі цієї так званої бригади в боях на території Харківської області її реальний особовий склад не перевищував однієї БТГр – тобто до 800-1000 солдатів.

“Тобто фактично бригаду сформували з “мертвих душ”. Ішло списання матеріально-технічного забезпечення і фінансових винагород. Після невдалих боїв на Харківщині цей російський підрозділ перекинули під Бахмут, на фланг. І повідомлення Пригожина про “передачу флангів” – невипадкове. Таким чином він намагався прикрити корупційні схеми свого теперішнього першого заступника. На той час він був першим заступником міністра оборони рф – мовиться про генерал-полковника Мізінцева”, – коментує експерт.

Таким чином, на думку аналітика, Пригожин свідомо підставив під удар одну з найменш боєздатних частин окупаційних військ.