За уточненою інформацією, підтверджено ураження Силами оборони району зосередження окупантів у Луганській області, в районі населеного пункту Гірське. Після високоточного удару втрати ворога склали 27 осіб загиблими та 18 – пораненими. Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала по ворогу 11 ударів. Під ураження потрапили вісім районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 3 позиції зенітно-ракетних комплексів противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони уразили один пункт управління, 11 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки та інші важливі військові об’єкти окупантів.

У звільнених населених пунктах Херсонської області підрозділи Сил оборони проводять стабілізаційні заходи. Також, до Херсона повернулись та розпочали там роботу представники обласної військової адміністрації.

Росіяни удосконалюють фортифікаційне обладнання оборонних рубежів на лівому березі Дніпра. Водночас, продовжують наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Республіка білорусь надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України. Триває формування російсько-білоруського угруповання військ на території республіки Білорусь. Залишається небезпека ракетних та авіаційних ударів з території та повітряного простору цієї країни.

На Південнобузькому напрямку ворог, після підривів Антонівського автомобільного та залізничного мостів, дороги через греблю Каховської ГЕС та інших, раніше наведених мостових переправ, здійснює інженерне обладнання позицій на лівому березі річки Дніпро.

Російське військово-політичне керівництво не припиняє спроби інтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей у правовий простір РФ. Так, з 11 листопада, на цій території припиняється видача документів самопроголошених територіальних утворень, зокрема щодо участі у бойових діях. Командуванню 1-го та 2-го армійських Південного військового округу збройних сил РФ надано розпорядження про централізоване переведення грошових розрахунків з особовим складом до фінансових установ та на банківські картки РФ.

Військовослужбовцям цих підрозділів запропоновано продовжити службу на контрактній основі за російським законодавством. Разом з тим, ці особи висловлюють побоювання щодо ануляції документів та пільг, призначених фейковими республіками, в разі відмови від нового контракту.

На тимчасово захоплених територіях Херсонської області погіршується морально-психологічний стан та дисципліна російських солдатів. У населеному пункті Генічеськ введено “сухий закон”, а окупаційна влада вилучила та вивезла спиртні напої зі складів, магазинів, ресторанів та інших місць громадського харчування.

Контрнаступ Збройних сил України на півдні продовжиться. А для подальшого просування необов’язково потрібно форсувати Дніпро.

Про це розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону полковник запасу, речник Генерального штабу ЗСУ в 2014-2017 роках Владислав Селезньов.

Він зазначив, що Сили оборони України не підуть на заморожування лінії фронту. Водночас Селезньов вважає, що лінійного контрнаступу з форсуванням річки Дніпро не буде, оскільки це призведе до великих втрат серед військових.

За словами Селезньова, існує багато інших асиметричних варіантів розвитку подій на фронті.

– Такий вид бойових дій, як форсування, завжди призводить до дуже великих втрат… Очевидно, що на такі втрати український Генеральний штаб не готовий. Та й вони не потрібні, адже є чимало інших асиметричних варіантів розвитку цієї ситуації та дій українських Сил оборони.