Через незручний напрямок окупанти незабаром можуть покинути Запорізьку АЕС.

Таку думку висловив 24 каналу військовий експерт Павло Нарожний. Він пояснив що логістика ворога іде двома напрямками: через Маріуполь та Волноваху, а також через Генічеськ. Адже перешийок під контролем HIMARS.

За словами експерта, це означає, що у росіян дуже складна логістика, тому важко підтримувати війська, які там знаходяться.

Це наша стандартна тактика. Ми стоїмо в глухій обороні й далекобійна артилерія знищує тили й всю логістику ворога. Тому це питання часу, коли вони (росіяни – 24 канал) підуть, – зазначив Павло Нарожний.

“Як вони збираються її обороняти, для мене це загадка. Бо її неможливо обороняти, не пошкодивши. Звісно, наші війська не стріляють по АЕС – вони знищують все, що знаходиться біля цієї станції, за її межами”, – пояснив експерт.

Він розповів, що Запорізька АЕС дуже незручна щодо оборони, тому що позаду ворога знаходиться річка, до якої підʼєднані охолоджувальні басейни. Так вони знаходяться, мов у напівоточенні.

Павло Нарожний додав, що це питання часу, коли росіяни підуть із ЗАЕС. Проте зараз все дуже повільно відбувається через несприятливу погоду. “Я не думаю, що це відбудеться якимось найближчим часом – тиждень чи два. Але протягом місяця це реалістичний термін, коли звільнять ЗАЕС”, – зазначив експерт.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що Росія піде із Запорізької АЕС, оскільки МАГАТЕ зайняло проукраїнську позицію. Росіяни ж, за його словами, сподіваються “окупувати, обстріляти та продовжувати шантажувати світ ядерним терором”.

“Вони збиралися ультимативно вимагати від МАГАТЕ визнати цей об’єкт юридично об’єктом “Росатому”, завести туди російську команду, яка б займалася там виробничим процесом. Після цього за замовчуванням це б так і працювало”, – пояснив Подоляк.

Радник голови ОПУ також зазначив, що лінія оборони російської армії поступово відсувається.

“Військовослужбовці РФ підуть із Запорізької АЕС, оскільки їхня лінія оборони поступово відсувається до кордонів РФ”, – заявив він.

Окрім того, Подоляк наголосив, що міжнародна спільнота, на відміну від ситуацією з анексією Криму, виявила принципову позицію щодо належності атомної станції.

“Коли Росія захопила Крим, і всі міжнародні представництва махнули рукою і сказали: “Ну, гаразд”, то тепер така історія не пройде”, – сказав він.

Коли армія РФ може відступити

Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що сприятливі умови для контрнаступу ЗСУ у Запорізькій області з’являться на початку 2023 року.

Як зазначив експерт у своєму Telegram-каналі, окупанти, йдучи із ЗАЕС, мають піти і з Енергодара. Тоді на північному заході Запорізької області утвориться операційна зона, через яку вільно зможуть діяти ЗСУ.

“Чи підуть на це окупанти, даючи ЗСУ можливість розширити на лівому березі плацдарм? Тільки за однієї умови. За умови, що на той час російські окупаційні війська втратять контроль над Василівкою, Орлянським, Дніпрорудним та загалом трасою Р-37. А можливо це виключно при контрнаступі ЗСУ”, – пояснив Коваленко.

На його думку, умови контрнаступу ЗСУ в Запорізькій області наразі несформовані і “будуть такими не раніше за перший квартал 2023 року”.

“З іншого боку, пригадаємо, коли був призначений Суровікін командувачем угрупуванням російських окупаційних військ і коли прозвучало його інтерв’ю про важкі рішення, з подальшим виконанням цих рішень. Майже півтора місяці їм знадобилося, щоб після анонсу втекти з правобережки під тиском ЗСУ. Не можу виключати того, що коли ЗСУ почнуть продавлювати росіян на Запорізькому плацдармі, вони різко використають наратив про МАГАТЕ та залишать північно-західний виступ. Можливо так і буде. Але не зараз і не завтра, і не за тиждень”, – вважає Коваленко.

Як наголосив експерт, умови для контрнаступу поки що не сформовані, тому “говорити про втечу окупантів зарано, але все одно це невідворотно”.