Нова голова Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) від Швеції Анн Лінде свій перший закордонний візит на цій посаді зробить в Україну. Поїздку заплановано на січень 2021 року. Про це 1 січня повідомила заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова на своїй сторінці у Facebook.

Україна вітає наміри шведської сторони зосередити свої зусилля на зміцненні поваги до безпеки європейського порядку та вирішенні конфліктів на просторі ОБСЄ, заявила Джапарова.

“Символічно, що свій перший закордонний візит у новій якості Анн Лінде планує здійснити саме до України. Очікуємо на неї в Києві вже цього місяця. Розраховуємо, що цей візит буде важливою нагодою діючій голові ОБСЄ побачити на власні очі наслідки триваючої зброїної агресії та тимчасової окупації Російською Федерацією частин території України”, – ідеться в повідомленні.

Джапарова підкреслила, що Україна покладає окремі надії на залучення ОБСЄ до роботи Кримської платформи. Під час візиту планують детально обговорити практичні аспекти її реалізації, додала вона.

Сьогодні Королівство Швеція розпочинає своє річне Головування в #ОБСЄ (Організації з безпеки і співробітництва в…

Опубликовано Emine Dzheppar Пятница, 1 января 2021 г.

Напередодні повідомляли, що 1 січня Лінде очолила ОБСЄ на один рік. Новообрана голова ОБСЄ заявляла, що в порядку денному на початку 2021 року буде питання врегулювання конфліктів і криз у країнах зони ОБСЄ, зокрема в Україні.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 1 січня у Twitter привітав Лінде зі вступом на посаду голови ОБСЄ і зазначив, що чекає зустрічі у столиці України.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.