Центр протидії дезінформації (ЦПД) назвав основні тези про Україну, які російські засоби масової інформації поширювали впродовж тижня, про це ЦПД повідомляє у facebook.

За даними Центру, у засобах масової інформації російської федерації протягом минулого тижня поширювалися три головні меседжі: “Україна програє війну; Захід використовує Україну проти рф; проти росії провадиться потужна інформаційна атака”.

Висвітлюючи тему нібито “поразки”, російські ЗМІ стверджували, що “спецоперація” відбувається за планом, а всі заплановані дії “успішно виконуються”.

Також заявляють про нібито підготовку до другого етапу операції й поширюють дезінформацію про те, що Україна “не має жодних шансів і вже була б загарбана, але російські військові оберігають мирне населення, тому операція затягується”.

Пропагандистські ЗМІ просувають маніпулятивний наратив, що рф воює проти НАТО, а не проти України, а НАТО нібито забезпечує Україну зброєю, щоб чужими руками знесилити рф.

У росЗМІ стверджують, що весь світ на чолі із США провадить “фейкову кампанію проти рф, щоб виправдати запровадження санкцій і послабити економіку”. Крім того, поширюють фейкову тезу про нібито замовчування “звірств” Збройних сил України і звинувачення росії.

Зазначається, що від початку широкомасштабного вторгнення рф на територію України однією з його причин кремлівські медіа називали начебто «запланований запуск американських військових біолабораторій в Києві та Одесі».

У планах Пентагону, крім економічних та інших заходів, застосувати бойові рецептури проти нашої країни та дестабілізувати обстановку, зупинити економіку, – стверджували рупори російської пропаганди.