Речниця ОК “Південь” Наталя Гуменюк зауважила, що ворог перманентно перебуває у пошуку способів змінити тактику дій. Впливає на це результативність української ППО, яка не дозволяє окупантам досягнути бажаних результатів. Саме тому вороги активно збирають інформацію як про об’єкти для майбутніх атак, так і про те, де розташована ППО.

Речниця підкреслила, що тактика ворога змінюється. На це впливає наявність його можливостей. Саме тому останнім часом окупанти здійснюють комбіновані удари.

Уночі 16 лютого російські окупаційні війська завдали масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури.

Противник випустив по Україні 32 крилаті ракети повітряного та морського базування.

Застосовано 12 крилатих ракет Х-101/Х-555 із двох стратегічних бомбардувальників Ту-95мс з району Каспійського моря, 8 крилатих ракет «Калібр» із фрегата з акваторії Чорного моря, 12 крилатих ракет Х-22 із шести дальніх бомбардувальників Ту-22м3 з району Курська та дві керовані авіаційні ракети Х-59 з двох літаків тактичної авіації Су-35 з району Мелітополя.

Силами та засобами Повітряних Сил ЗС України знищено 14 крилатих ракет Х-101/Х-555, «Калібр» та дві керовані авіаційні ракети Х-59.

На жаль, частина крилатих ракет Х-22 досягли своїх цілей, уразивши об’єкти критичної інфраструктури. Наразі на озброєнні немає вогневих засобів, здатних знищувати цей тип ракет.