У Державному бюро розслідувань спростовують, що виклик на допити учасників Революції Гідності має політичні мотиви. Активістів Майдану викликали до ДБР у якості свідків. Тим більше, що наразі усі допити призупинені через ситуацію з коронавірусом.

Офіс Генерального прокурора зареєстрував кримінальне провадження за статтею про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Про це повідомила пресслужба ДБР.

У ДБР стверджують, що учасників Революції Гідності викликали як свідків.

Це необхідно, щоб провести швидке та неупереджене розслідування кримінального провадження.

У ДБР наголосили: підтвердженням маніпулятивності заяв є те, що через погіршення ситуації з пандемією коронавірусу тимчасово скасували усі допити. Свідки нібито знали про це ще 2 тижні тому.

Додамо, що раніше повідомлялося, що Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо державного перевороту під час подій 2014 року на Майдані. Як повідомила журналістка Соня Кошкіна, заявником виступає Ренат Кузьмін.

Раніше 19 листопада провели обшуки в Музеї Революції Гідності. Тепер у ДБР викликають лідерів Майдану. Про це Кошкіна написала в своєму телеграм-каналі.

“Обшук – лише вершина айсберга. Першого жовтня високоповажне ДБР відкрило кримінальне провадження номер 42020000000001885. У справі про державний переворот. У зв’язку з подіями Майдану”, – написала Кошкіна.

За інформацією Кошкіної на допит викликали:

  • Олександра Турчинова,
  • Андрія Парубія,
  • Віталія Кличка
  • Сергія Пашинського,
  • Арсенія Яценюка,
  • Тетяну Чорновол.

Журналістка припускає, що насправді прізвищ значно більше. Кошкіна зазначає, що копії повісток на допит у неї є.

Прокурор Олексій Донський повідомив УНІАН, що ДБР таки розслідує справу за заявою депутата від “ОПЗЖ” Рената Кузьміна. Донський наголосив, що слідчі органи були змушені розпочати провадження через рішення суду

“Звісно, мені відомо про цю справу, оскільки прокурори мого департаменту здійснюють процесуальне керівництво по ній. Наразі навколо цієї ситуації роздувається зрада, хоча до неї призвело те, про що ми говоримо вже впродовж шести років”, – сказав Донський.

Слідчі зобов’язані розслідувати інформацію від заявника
Згідно з новим Кримінальним процесуальним кодексом, зазначив прокурор, слідчі зобов’язані розслідувати справу – без перевірки заяви на достовірність.

“Якщо взяти конкретно цю ситуацію, а саме заяву Кузьміна, щодо так званого державного перевороту, то ні слідчі, ні прокурори не знайшли у цій заяві ознак кримінального правопорушення. Ми зазначили, що вона не відповідає вимогам статті 214 і відмовили Кузьміну у внесенні відомостей до ЄРДР за його заявою”, – розповів Донський.

Однак це Рената Кузьміна не зупинило і він звернувся до суду, який і зобов’язав розпочати провадження.