Україна почала повноцінний реекспорт газу до Європейського союзу, повідомив ввечері 6 листопада у фейсбуці голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв.

«Цьому сприяли кілька послуг, які впровадили оператори газотранспортної системи і підземних сховищ газу. Наш «Укртрансгаз» ще кілька років тому запровадив послугу «митний склад», яка дозволяє без розмитнення зберігати газ в Україні більше ніж 1000 днів. А ОГТСУ впровадив послугу shorthaul, яка дозволяє транзитувати газ через Україну до Польщі, Угорщини, Словаччини і Румунії», – написав Коболєв.

За його словами, завдяки таким «привабливим умовам» зберігання газу українські ПСГ заповнені на 90% – рекордний показник за останній 10 років.

«З 28,3 млрд куб. м газу, який зберігається в Україні, іноземним трейдерам належить 10 млрд куб. М. З вересня ціни на газ у Європі йдуть вгору і газ, який в режимі shorthaul зайшов до української ГТС у період низьких цін, користується попитом. За вересень-жовтень до Польщі й Угорщини трейдери реекспортували близько 15 млн куб. м газу. Це один із показників гнучкості української газотранспортної системи: оператор ГТС одночасно задовольняє заявки на транзит російського газу, реекспорт газу до ЄС та внутрішній попит», – додав голова «Нафтогазу».

А поки Коболєв вихваляється своїми успіхами по Україні розвісили дивні банери від Нафтогазу. Їх уже встигли розкритикувати тг-канали.

“Зацініть всю ступінь цинізму і маразму від Коболєва і Ко.

Після того, як “Нафтогаз” збільшив ціну на газ для населення на 35 відсотків, там не придумали нічого кращого, як запустити таку рекламу.

Загалом, хлопці, всі, хто не задоволений комуналкою за газ – ви кремлівські і у вас горить.

І, на думку того ж “Нафтогазу”, нехай горить і далі”, – пише Бородатая бабушка.

З думками “Бородатой бабушки” згідні і “Клименки”.

“Від себе додамо, що таку ж рекламу” Нафтогаз “запустив банерами на сайтах. З тією лише різницею, що замість” кремлівських “там” газзбути”.

Держава в державі “Нафтогаз” продовжує жити в своєму затишному маленькому світі і розповідати казки про свою успішну роботу. Правда, українці, поглядаючи на новини про зростання ціни на газ і в платіжки, їх оптимізму не поділяють “, – йдеться в повідомленні.