Окупанти вигнали Православну церкву в Україні з єдиного храму.

Управлінню Кримської єпархії Помісної УПЦ надійшов лист з вимогою звільнити приміщення, повідомляє архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря у Facebook.

"Управління Кримської єпархії помісної УПЦ отримало лист від окупаційного "Міністерства земельних і майнових відносин" про дострокове розірвання договору оренди на будівлю, де розташований єдиний в Сімферополі храм Православної Церкви України. Причина – "відсутність оплати оренди" в розмірі 2 рубля (82 копійки)", – написав Зоря.

Тепер росіяни звернулися з позовом до суду. Вимагають компенсувати збитки, сплатити штраф 2 тис. руб (834 грн.), а також припиняють договір оренди.

Священик зазначає, що всі рахунки українська православна церква сплачувала, а дії окупантів називає "зачисткою нелояльних".

"Одночасність атаки російських силовиків проти кримських татар і черговий крок окупантів в напрямку знищення присутності Української Церкви – події з одного ряду. Окупанти проводять "зачистку" нелояльних", – висловив думку Зоря.

Додамо, що у Сімферополі окупанти почали самовільне будівництво об'єктів на земельній ділянці Української православної церкви.

Будуватимуть житловий комплекс для співробітників Федеральної служби безпеки Росії та московський храм, пише кримський активіст Андрій Щекун.

До анексії земельну ділянку виділили для побудови Кафедрального Собору в ім'я Христа Спасителя Української Православної Церкви Київського Патріархату.

За словами активіста росіяни проводять підготовку до будівництва без будь-яких рішень та оголошень.

До публікації, активіст додав лист окупаційної адміністрації, який вони надіслали архієпископу Клименту. У листі владику змушували на добровільній основі відмовитися від ділянок та передати ці землі так званому УФСБ в Криму.

Крім того, так званий суд Криму відправив щє 4 затриманих кримських татар у в'язницю.

Всім оголосили підозру в членстві мусульманської організації "Хізб ут-Тахрір".

Затриманих татар будуть утримувати у слідчому ізоляторі до 15 травня. Також відомо, що під час обшуків зник один з репресованих, Едем Яячіков.

"Захист клопотав про домашній арешт. Ми планували доставити в суд документи на будинок, щоб були підстави для обрання відповідної запобіжного заходу. Проте суд відмовив і за клопотанням слідчого заарештував мого підзахисного на один місяць і 19 діб – до 15 травня", – розповів адвокат Айдер Азаматов.