До другого туру виборів президента України залишилося трохи більше 10 днів. Володимир Зеленський і Петро Порошенко підводять свої виборчі кампанії до фінішної прямої. Але водночас увага українців до виборів — максимальна.

Дебати, аналізи, загроза Росії — топ-теми у прихильників обох кандидатів. Чи може такий розклад вплинути на фінальний результат голосування і чи вирве Порошенко перемогу, пише Обозреватель.

Виходячи з даних соціології, Володимир Зеленський має значний відрив від свого опонента Петра Порошенка. Правда, це дані або за екзит-полами 31 березня, або перед першим туром;

Свіжих даних у відкритому доступі немає. Але соціологи говорять, що поки не відбулося нічого такого, щоб могло сильно змінити ситуацію навколо виборів;

Гіпотетично вплинути можуть дебати кандидатів. Щоправда, поки незрозуміло, коли й у якому форматі вони пройдуть, і хто зможе вирвати перемогу.

Про що каже соціологія

За підсумками першого туру голосування, Володимир Зеленський набрав 30,26%, його опонент, чинний президент — 15,92%. Різниця між першим і другим місцем просто колосальна, фактично вдвічі.

Як повідомляє соціологічна група "Рейтинг", основний перетік голосів до Володимира Зеленського йде від прихильників Юрія Бойка, Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула, а також Ігоря Смешка.

На частину голосів Анатолія Гриценка і Руслана Кошулинського може сподіватися Петро Порошенко. Однак, судячи з таких даних, цього буде недостатньо для перемоги в другому турі.

Також у "Зе! Команді" надали OBOZREVATEL дані масштабного соціологічного опитування від 16-17 березня 2019 року. Буквально за два тижні до першого туру виборів. У дослідженні взяли участь 164 590 респондентів, їх опитували 6835 інтерв'юерів.

Окрім того, є закриті соцопитування і інших центрів, перед першим туром та вже після другого туру, якщо підсумувати всі дані, то за ними , перетікання голосів у другому турі від основних опонентів діючих двох лідерів гонки виглядає так:

Виборці Юрія Бойка: 25,62% не підуть на вибори, 64,55% перейдуть Володимиру Зеленському, а 9,84% — Петру Порошенку;

Виборці Олександра Вілкула: 25,16% не підуть на вибори, 65,72% перейдуть Володимиру Зеленському, а 9,13% — Петру Порошенку;

Виборці Анатолія Гриценка: 21,83% не підуть на вибори, 48,57% перейдуть Володимиру Зеленському, 29,6% — Петру Порошенку;

Виборці Руслана Кошулинського: 27,3% не підуть на вибори, 37% перейдуть Володимиру Зеленському, 35,7% — Петру Порошенку;

Виборці Ігоря Смешка: 19,15% не підуть на вибори; 61% перейдуть Володимиру Зеленському, 19,8% — Петру Порошенку;

Виборці Юлії Тимошенко: 28,7% не підуть на вибори, 55,3% перейдуть Володимиру Зеленському, 16,1% — Петру Порошенку.

З урахуванням даного перетікання голосів, у другому турі за Володимира Зеленського можуть проголосувати 70,4% виборців, а за Петра Порошенка 29,6%.