Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк стверджує, що олігарх Ігор Коломойський безпосередньо не впливає на президента Володимира Зеленського. 

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Я у своїй роботі такого впливу не бачу. Є люди, які асоціюються з Коломойським по минулій роботі, хтось по іншим зв'язкам. Вони є і в списку партії "Слуга народу". Але я безпосереднього впливу Коломойського на Зеленського не бачу", – сказав Данилюк.

При цьому він вважає керівника Офісу президента Андрія Богдана самостійною фігурою: 

"По-перше, він вже не адвокат Коломойського. Зараз він проводить самостійну політику. Якщо б він цього не робив, я думаю, що президент Зеленський просто б цю ситуацію виправив".

Віддалення Зеленського від Коломойського помітно і по різниці в риториці. 

4 червня в ході візиту до Брюсселя президент публічно заявив дефолт – це продумана акція", яка не має відношення до президента, а сам колишній власник Приватбанку ніякої підтримки не отримає. 

Крім того, за підсумками зустрічі в кінці червня з українськими олігархами Зеленський сказав, що "Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він про це ще не знає". 

Сам Коломойський прокоментував це так: "На залишок від 20 тисяч фунтів в тиждень можу пофарбувати ларьок або два".

Окрім того, Секретар Ради національної ради безпеки та оборони, а раніше член передвиборчої Зекоманди заявляє, що президент Володимир Зеленський "дуже виріс" як політик.

"Він виріс. За цей місяць, який Зеленський був на посаді президента, він виріс, дуже швидко набрався інформації і розуміння", – сказав Данилюк.

Зокрема, він порівняв дві зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном – коли  Зеленський ще був кандидатом і коли вже став президентом.

"Ми розуміли, що, скоріш за все, буде підніматися і питання ПАРЄ. Хоча насправді воно майже не піднімалося, це ми сказали, що це неприпустимо. І Зеленський, навіть коли французька сторона висловлювала свою аргументацію, чому це "правильно", послідовно говорив: "Ні, має бути так і так".  І навіть коли вийшов на прес-конференцію, він це знову повторив. Я не знаю, які були розрахунки, але президент займав дуже тверду позицію в цьому питанні", – пояснив "ріст" Зеленського Данилюк.

Порівнюючи поведінку екс-президента Петра Порошенка та Зеленського на міжнародних перемовинах високого рівня, Данилюк заявив, що Зеленський більше представляє країну.

"Мені здається, що Зеленський більше представляє країну. Як людина він більше апелює до людей, які за ним. Він будує якісь персональні стосунки, що це не просто він, а це ще й усі українці за ним", – підсумував Данилюк.